متن کامل خبر


 
مقدم داشتن رضای خداوند بر رضای غیر، موجب به‌سامانی امور است

خلاصه خبر: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکترعلی فلاح‌رفیع مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در ابتدای جلسه 95/07/26 شورای دانشگاه ضمن اشاره به کلامی از امام حسین(علیه‌السلام) مقدم داشتن رضای خداوند بر رضای غیر را موجب به‌سامانی امور دانستند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکترعلی فلاح‌رفیع مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در ابتدای جلسه 95/07/26 شورای دانشگاه ضمن اشاره به کلامی از امام حسین(علیه‌السلام) گفتند: ما هر روزه در معرض آزمایش و ابتلاء قرار داریم اینکه گفته می‌شود هر روز عاشورا و هر زمین کربلاست، یک جنبه‌ی آن همین انتخاب هرروزه تک‌‌تک ما انسانهاست که یا باید رضای خدای متعال را در ازای ناخشنودی و رضای غیر او انتخاب کنیم یا رضای دیگران را بر رضای خداوند ترجیح دهیم. اما طبق بیان حضرت هرکس رضای خدای متعال را برگزیند خداوند سامان‌بخشی امور وی را بعهده می‌گیرد.اما اگر به جای رضای الهی، خشنودی دیگران را مدنظر قرار دهد خداوند نیز کار او را به دیگران واگذار خواهد کرد و سرانجام امورش رو به سامان نخواهد رفت.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه در ادامه به مقام رضای اهل‌بیت بویژه امام حسین(علیه السلام) در حماسه عاشورا اشاره کردند و افزودند: در عین حال که مقام توکل بالا و مورد تاکید و توصیه قرآن کریم است. اما مقام تفویض برتر از آن است و با همه عظمتی که مقام تفویض دارد مقام رضای الهی، مقامی است بس والاتر از آن که  در کربلا توسط حضرت و یارانش ظهور و بروز پیدا کرد. و ما به هر میزان که می‌توانیم باید تلاش کنیم تا از این الگوی همیشه زنده در این زمینه نیز درس بگیریم و  آن را در زندگی خود به منصه ظهور برسانیم.

26 مهر 1395 / تعداد نمایش : 707