دانشکده‌ها


 
Law.Pic.jpg
حقوق

دانشکده حقوق در سال 1391 تاسیس گردیده است و مشتمل بر 5 گروه علمی «حقوق خصوصی»، «حقوق جزا و جرم‌شناسی»، «حقوق مالکیت فکری»، «حقوق عمومی» و «حقوق بین الملل» است. در گروه‌های حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی، پذیرش دانشجو در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری انجام می‌شود. لیکن در سه گروه دیگر صرفا در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو وجود دارد. قبل از تشکیل دانشکده حقوق، گروههای مذکور در دانشکده علوم انسانی فعال بوده‌اند و این دانشکده دارای 28عضو هیات علمی اعم از ثابت و مدعو می‌باشد.

Hum.Pic.jpg
علوم انسانی

دانشكده علوم انساني دانشگاه تربيت مدرس، خود را در قبال توسعه پايدار مبتني بر دانايي در كشور مسئول و متعهد مي داند. اين دانشكده تلاش مي كند از طريق گسترش ظرفيت هاي آموزشي و پژوهشي در سطح ملي و منطقه اي و با استفاده از تجربيات علمي در حوزه هاي علمي جهان، سعي شايسته در توليد فكر و دانش داشته باشد و دانشجوياني پژوهشگر، خلاق، مشاركت جو و پيشرو براي پاسخ به چالش هاي آينده مسائل ايران اسلامي و با پذيرش مسئوليت هاي تاريخي و فرهنگي خود تربيت نمايد.

Sci.Pic.jpg
علوم پایه

به دنبال تاسیس دانشگاه تربیت مدرس بعنوان اولین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تاسیس شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در سال 1360 دانشکده علوم پایه با راه اندازی رشته های ریاضی، زمین شناسی، زیست شناسی، شیمی و فیزیک آغازبه کار کرد. این دانشکده با همکاری اساتید توانمند و برجسته کشور توانست کادر هيأت علمي بسیاری از دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی كشور را در زمینه های مختلف تامین کند. باافزایش کادر هیات علمی و پذیرش دانشجو و گسترش رشته های مورد نیاز، دانشکده به دانشکده های علوم ریاضی،علوم زیستی، فناوریهای برتر و علوم پایه تبدیل شد. در حال حاضر دانشکده علوم پایه شامل بخش های زمین شناسی، شیمی و فیزیک می باشد.

Med.Pic.jpg
علوم پزشکی

دانشگاه تربیت مدرس در سال 1363 تاسیس شد. هدف اصلی ایجاد این دانشگاه، این بود تا شرایط و فرصتی را ایجاد کند تا اعضاء هیئت علمی سایر دانشگاهها بتوانند مهارتهای آموزشی و پژوهشی خود را افزایش دهند. بعلاوه اینکه این دانشگاه جامع تحصیلات تکمیلی برای اولین بار توانست با برنامه ریزیهای آموزشی و ایجاد دوره ها نیروهای متخصص سایر دانشگاهها را در کشور تامین نماید.

Math.Pic.jpg
علوم ریاضی

دانشکده علوم ریاضی متشکل از گروه های آمار، ریاضی محض، ریاضی کاربردی و علوم کامپیوتر است که از سال 1387 فعالیت خود را در محل دانشکده علوم پایه آغاز نمود. سابقه تآسیس این دانشکده به سال 1363 و برپایی گروه های آمار، ریاضی کاربردی (گرایش آنالیز عددی) و ریاضی محض بر می گردد.

Bio.Pic.jpg
علوم زیستی

دانشکده علوم زيستی به عنوان دانشکده‌ای ممتاز و منحصر به تحصیلات تکمیلی تلاش می‌کند با تکیه بر اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان توانمند، متعهد و پرتلاش به تولید و اشاعه دانش در حوزه علوم پایه بپردازد. دانشکده از طریق توسعه پژوهش‌های بنیادی و کاربردی و ایجاد فضای رقابتی علمی نسبت به نیازهای علمی جامعه و صنعت پاسخگو بوده و تلاش می‌کند با حفظ برتری علمی خود در کشور به بهبود و ارتقاء آن در سطح جهانی بپردازد.

Tech.Pic.jpg
علوم و فناوری‌های بین رشته‌ای

در دنیای کنونی، انسان جهت مواجهه با مسایل و حل مشکلات پیچیده نیازبه خواستگاه‌های علمی جامع و کافی دارد. در این میان، مطالعات و تحقیقات بین رشته‌ای است که موجب می شود محیط پیرامون افراد، به خصوص افراد و متخصصان دانشگاهی انسجام و جهت گیری خاص پیدا نماید و باعث پویایی نظام آموزشی و پژوهشی و در نتیجه، پاسخگویی آنها به مشکلات جامعه گردد. دانشکده فناوری‌های بین رشته‌ای منطبق با چشم انداز خود جایگاهی برای راه اندازی رشته‌هایی است که بصورت مستقل در یک دانشکده به تنهایی امکان برگزاری را ندارد و نیاز به زیرساخت جدیدی برای برگزاری این رشته‌ها بصورت همزمان توسط چند دانشکده می باشد.

Eng.Pic.jpg
فنی و مهندسی

دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تربیت مدرس متعهد به توسعه مرزهای دانش از طریق ایجاد محیط مناسب پژوهشی است. دانشکده ارائه آموزشهای منعطف با محتوای روزآمد، کاربردی و برخاسته از پژوهش را به جامعه فنی کشور، دولت و منطقه را رسالت خود قرار داده، دانشجویانی با هدف و انگیزه، اعتماد به نفس و خودباور را تربیت می‌نماید.

Agr.Pic.jpg
کشاورزی

دانشکده کشاورزی در سال 1361 طی حکمی از طرف ستاد انقلاب فرهنگی توسط آقای دکتر تیمور توکلی تأسیس گردید.

ManEco.Pic.jpg
مدیریت و اقتصاد

در سال 1387 براساس برنامه راهبردی دانشگاه، دانشکده مدیریت و اقتصاد، اولین مجوز راه اندازی دانشکده از بین دانشکده های جدید التأسیس را از هیأت امنا دانشگاه اخذ و در سال 1388 با 8 گروه آموزشی تشکیل گردید.

Nat.Pic.jpg
منابع طبیعی و علوم دریایی

دانشكده منابع طبیعی و علوم دریایی از سال 1363 در پردیس دانشگاهی نور آغاز به فعالیت نمود. در حال حاضر به دو دانشكده منابع طبیعی و علوم دریایی مجزا شده و دارای 8 گروه آموزشی و 11 رشته – مقطع است كه در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری دانشجو می پذیرد.

Ece.Pic.jpg
مهندسی برق و کامپیوتر

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت‌مدرس در طول نزدیک به سه دهه فعالیت، دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری را در گرایش‌های اصلی مهندسی برق و کامپیوتر عرضه نموده است.

Cheme.Pic.jpg
مهندسی شیمی

دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تربیت مدرس از سال 1362 با شش بخش، از جمله مهندسی شیمی، کار خود را آغاز نمود. طبق مصوبه هیأت امنای دانشگاه و تأیید وزارت متبوع از آغاز سال 1389 بخش مهندسی شیمی به دانشکده مهندسی شیمی ارتقاء یافته است.

1_279_1459923657748_Ise.Pic.jpg
مهندسی صنایع و سیستم‌ها

مهندسی صنایع دانشگاه تربیت مدرس در سال 1363 با هدف تربیت اعضای هیأت علمی و متخصصان مطلع و آگاه در زمینه مهندسی صنایع و آخرین مباحث روزآمد این تخصص، فعالیت خود را آغاز كرد.

Civil.Pic.jpg
مهندسی عمران و محیط زیست

دانشكده مهندسی عمران و محيط زيست دانشگاه تربیت مدرس فعالیت خود را با هدف تربیت اعضای هیأت علمی و متخصصان مطلع و آگاه در زمینه مهندسی عمران از سال 1361 آغاز نمود. ارائه خدمات علمی و پژوهشی در دوره تحصیلات تکمیلی با هدف تولید علم و رفع نیازهای كشور از برنامه های مهم این دانشكده بوده و هست. این دانشكده سهم بسزایی در تقویت روحیه اعتماد به نفس و قطع وابستگی علمی و ایجاد زمینه های استقلال علمی داشته است.

Meche.Pic.jpg
مهندسی مکانیک

دانشکده مهندسی مكانیك از ابتدای تاسیس دانشگاه تربیت در سال 1362 آغاز به کار کرده و به مدت 30 سال یکی از بخش­های دانشکده فنی و مهندسی بوده است. دانشکده مهندسی مکانیک در سال 1392 مستقل شد.

Art.Pic.jpg
هنر

دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس در سال 1363 به عنوان یک دانشکده مستقل فعالیتهای علمی خود را با چهار گروه آموزشی و چهار رشته کارشناسی ارشد «مهندسی معماری، کارگردانی، نقاشی و گرافیک» آغاز کرد.