به نام آن که هستی را بنا کرد         بشر را با طبیعت آشنا کرد
منابع طبیعی موهبت الهی است که در اختیار بشر قرار گرفته تا در بستر آن رشد و کمال یابد. انسان جزئی از طبیعت است و بقا و کمال آن در گرو مهرورزی با طبیعت است. رفتار مسئولانه و ارتباط سالم با طبیعت ضمن فراهم نمودن زمینه بهره‌برداری اصولی از این منابع با ارزش آن را برای نسل های آینده حفظ و حراست می‌نماید.
دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس به منظور آموزش و پژوهش علاقمندان به عرصه‌های منابع طبیعی و علوم دریایی از سال 1363 در پردیس دانشگاهی نور آغاز به فعالیت نمود.
این دانشکده دارای دو بخش منابع طبیعی و علوم دریایی است که در حوزه منابع طبیعی در رشته‌های چون محیط زیست، جنگلداری، آبخیزداری، صنایع چوب و کاغذ و مرتعداری و در حوزه علوم دریایی در رشته‌هایی چون شیلات (تکثیر و پرورش آبزیان، فرآوری محصولات شیلاتی) زیست شناسی دریا ( زیست شناسی و زیست فناوری منابع دریایی) و فیزیک دریا، سعی دارد زمينه های لازم برای تربيت و پرورش نيروهای جوان، خلاق و محقق كه بتوانند كمبود نيرو انسانی ماهر و متخصص مورد نياز جامع را مرتفع نمايد فراهم آورد.
این دانشکده از اولین دانشکده‌های کشور است که در حوزه‌های منابع طبیعی و علوم دریایی به تربیت نیروهای ماهر به خصوص در مقطع دکتری پرداخته و تحقیقات، کشفیات و تاثیرگذاری فراوانی در هر یک از این حوزه‌ها در کشور و عرصه‌های بین‌المللی داشته است. برخورداری از اعضای هیأت علمی برجسته، امکانات پیشرفته آموزشی و پژوهشی، این دانشکده را جزء برترین دانشکده‌های کشور در حوزه‌های منابع طبیعی و علوم دریایی قرار داده است.

نمایش کلیپ معرفی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی
کلیپ معرفی دانشکده به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹
اتحادیه دانشگاه‌های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر
مهمانسرا

مهمانسرای جنگلی دانشکده (ملاکلا)
مهمانسرای دانشکده