متن کامل خبر


 
فرصت استثنایی دهه اول ذی الحجه

خلاصه خبر: حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی فلاح رفیع در شورای دانشگاه تاریخ 95/06/15 ضمن تبریک دهه اول ماه ذی الحجه، آن را فرصت خوبی برای ارتباط با خدای متعال، خودسازی و سیر و سلوک دانستند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی فلاح رفیع، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه ی مباحث «عقل در قرآن» در شورای دانشگاه تاریخ 95/06/15، ابتداء سخنان خود را با تبریک دهه ی اول ماه ذی الحجه آغاز کردند و آن را فرصت خوبی برای ارتباط با خدای متعال، خودسازی و سیر و سلوک دانستند. ایشان در ادامه، ضمن تبریک عید قربان، به فرصت استثنایی روز عرفه و دعای آن اشاره کردند و همگان را به بهره برداری معنوی از این فرصت فراخواندند. وی همچنین با اشاره به سالروز فاجعه ی منا و عرض تسلیت به مناسبت این روز، آرزو کردند که با نابودی آل سعود، در سال های آتی شاهد برگزاری هرچه باشکوه تر حج ابراهیمی باشیم.

دکتر فلاح رفیع در ادامه سلسله مباحث خود در زمینه‌‌‌‌‌‌ی مؤلفه¬های عقلانیت غربی، به بیان تکامل گرائی زیستی پرداختند. ایشان ضمن طرح شبهات موجود در این زمینه، به تشریح اولین شبهه که عمر بشر کنونی، به عنوان ابناء حضرت آدم (علیه السلام) و همچنین مسئله ی عمر طولانی موجودات قبل از حضرت آدم ابوالبشر (علیه السلام) است، پرداختند.

وی با بیان روایات متعدد در این زمینه افزودند: آدمی که ما از نسل آن حضرت هستیم، اولین آدم نبوده و پیش از آن حضرت، آدم های متعدد و به تعبیر پاره‌ای روایات هزار هزار آدم بوده است که هر یک دوره های چندین هزار یا ده ها هزار ساله ی خود را داشته اند. بنابراین عمر انسان روی کره خاکی بیش از عمرانسانی است که از حضرت آدم شروع شده است و مهم اینست که آدم های مکلف و عاقل کنونی و قبل از آن هم خلقتی جداگانه و مستقل داشته¬اند.

16 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 974