متن کامل خبر


 
اردوی زیارتی-تفریحی قم-جمکران برگزار شد

خلاصه خبر: به مناسبت تولد حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان و در آستانه نیمه شعبان و سالروز میلاد با سعادت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف، اردوی یک روزه ای برگزار شد.

به مناسبت تولد حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان و در آستانه نیمه شعبان و سالروز میلاد با سعادت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف، اردوی یک روزه ای در تاریخ 95/02/30 از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به مقصد شهر مقدس قم و مسجد جمکران برگزار گردید که با حضور بیش از 80 نفر از دانشجویان همراه بود.
با رسیدن به شهر مقدس قم در نخستین ساعات روز، دانشجویان به زیارت حرم نورانی حضرت معصومه سلام الله علیها پرداختند و ضمن ابراز ارادت به ساحت آن بانوی بزرگوار در مراسمات سخنرانی و مداحی شرکت جستند. با فرا رسیدن اذان ظهر، دانشجویان نماز را در حرم مطهر خواندند و رهسپار مسجد مقدس جمکران گردیدند.
دانشجویان پس از صرف ناهار در محوطه بیرونی مسجد به مناجات و گفتن راز دل با امام غایب از ابصار و حاضر در امصار پرداختنددو نماز تحیت مسجد و نماز حضرت صاحب الزمان، عجل الله تعالی فرجه الشریف را به جا آوردند.
شایان ذکر است دو تن از ائمه جماعات خوابگاه ها و یک نفر مشاورکه در این اردو حضور داشتند ، در تمام طول مسیر ضمن بیان روایات و مطرح کردن مباحث اعتقادی، پاسخگوی سوالات دانشجویان در حوزه های گوناگون اجتماعی و دینی بودند. در مسیر بازگشت نیز ضمن پذیرایی ، مسابقه ای در موضوع«مهدویت» برگزار گردید.

4 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 643