متن کامل خبر


 
ایجاد چرخش در اندیشه ها، میل ها و گرایش های عموم مردم استراتژی دشمنان در مقابله با ارزش های اسلامی- ملی است

خلاصه خبر: ایجاد چرخش در اندیشه ها، میل ها و گرایش های عموم مردم استراتژی دشمنان در مقابله با ارزش های اسلامی- ملی است.

دکتر علی فلاح رفیع مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در جمع صدها معتکف دانشگاهی در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس ضمن بیان این مطلب که یکی از حکمت های فضیلت اعتکاف رجبیه ارتباط آن با میلاد مبارک و خجسته یگانه مولود کعبه است، به تشریح این ارتباط پرداختند و تاکید کردند که امیر مومنان علی (علیه السلام) فضایل بی شماری دارند که به اعتراف دوست و دشمن هیچ کس بعد از رسول خدا(صلوات الله علیه و آله) در آن فضایل با حضرت هماوردی نمی کند و حتی قابل مقایسه نیست. ایشان در این زمینه گفتند: اما در عین حال فضیلت تولد معجزه وار آن حضرت در خانه خدا که از مسلمات بوده و شیعه و سنی بر آن تصریح کرده اند، می تواند به تنهایی گویای مقام بلند و وصف ناپذیر آن حضرت باشد.
حجت الاسلام والمسلمین فلاح رفیع ضمن اشاره به پایان عمر حضرت و شهادتش در مسجد کوفه بیان داشتند: اگر ابتدا و انتهای زندگی مولای متقیان در خانه خدا بود و نیز به گواهی تاریخ همه آنات حیات آن حضرت در مسیر خداوند صرف شد بنابراین می توان گفت همه عمر و زندگی امام علی(علیه السلام) یک اعتکاف واقعی به طول 63 سال عمر ظاهری در این دنیا بود.
ایشان سپس در ادامه گفتند: معتکفین در هر کجای عالم که هستند باید به امیرالمومنین(ع) تأسی بجویند و سعی کنند به تفکر و تامل در سیره نظری و عملی آن حضرت بپردازند و رنگ و بوی علوی به خود بگیرند ، البته این امری است که برای همه انسان ها ضروری است، لکن برای معتکف دقت در آن تاکید بیشتری دارد. اینگونه است که می توانیم در مسیر خودسازی و کمال انسانی حرکت کنیم و با فراز و نشیب های زندگی دنیوی مواجهه ای درست و معقول داشته باشیم.
استاد فلسفه دانشگاه تربیت مدرس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انسان آنگونه می میرد که زندگی می کند گفتند: همه امیال و آرزوها و اندیشه ها و افکار ما در پایان زندگی و هنگام مرگ بر ما هجوم می آورند و لحظه جان دادن سرنوشت پس از مرگ انسان را در دست می گیرند. انسان آنگونه می میرد که فکر می کند و آرزو و میل دارد و آنگونه محشور می شود که لحظه جان دادن بوده است. بر این اساس هر انسانی باید روی خواسته ها، میل ها، آرزوها و اندیشه های خودکار کند و آنها را در مسیر درست و خدایی شکل دهد.
وی در ادامه افزودند: به این خاطر است که دشمن اعم از شیطان و شیطان صفتان سعی می کنند افکار، اندیشه ها، امیال و آرزوها را تغییر دهند و این یعنی جنگ نرم و بی صدا. چنانچه ملتی میل و آرزویش به سمتی متمایل شود همه چیزش به آن سمت خواهد رفت؛ چه سبک زندگی اش، چه مظاهر اجتماعی اش، و چه نظام حاکم بر او.
ایشان به مهاجرت فکری و روحی پاره ای از نخبگان و تحصیل کرده ها به غرب و دلبستگی آنها به فرهنگ غربی اشاره کردند و آن را خطرناک تر از مهاجرت مکانی دانستند و افزودند: این گونه امور یعنی تغییر امیال و گرایش های روحی و فکری چیزیست که دشمنان از راه های مختلف همچون فیلم ها، رمان ها، انواع شگردهای تبلیغاتی و رسانه ای به ویژه فضای مجازی سالهاست که دست به کار آن شده و در این زمینه نقشه ها و طرح های پیچیده خود را به اجرا در می آورند. ذکر این مطلب نیز لازم است که بسیاری از این شگردها برای عموم مردم ناشناخته است، چرا که با مهارت کامل و زیرکانه طراحی شده اند.
دکتر علی فلاح رفیع پس از بیان این مطلب گفتند: هوشیاری، برنامه ریزی کارشناسانه، فعالیت های دقیق و حساب شده و نیز سازمانی از مهم ترین اولویت ها در عرصه اخلاقی و فرهنگی جامعه ما می باشد. دشمن روی باورها، اعتقادات و ارزش های این ملت به ویژه در سطح جوانان از طریق فضای مجازی سرمایه گذاری کرده و به شدت فعالیت می کند و اگر ما کمی دیر بجنبیم ممکن است دچار خسارتی جبران ناپذیر شویم.
ایشان در پایان به مسائل جهان اسلام و نیز مشکلاتی که نظام اسلامی با آن دست به گریبان است اشاره کردند و گفتند بیشتر این مصائب و مشکلات از سوی دشمنان و استکبار جهانی بر ما تحمیل شده است، هرچند سوء مدیریت ها، غرض ورزی ها و جناح بازی های سیاسی را نیز نمی توان از نظر دور داشت که می بایست برای آن چاره جویی نمود. وی با اشاره به پاره ای از این مسائل از معتکفین خواستند که در ایام اعتکاف و بلکه در هر حالی خالصانه برای رفع مشکلات دعا کنند.

26 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 741