متن کامل خبر


 
تحویل بسته ی پیشنهادی دانشگاه تا پایان آذرماه به شهرداری تهران

خلاصه خبر: در بازدید هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی از بخش های مختلف بوستان ولایت که به منظور ساماندهی این بوستان با استفاده از "طرح جامع همکاری دانشگاه تربیت مدرس و بوستان ولایت روز دوشنبه دوم آذرماه جاری انجام شد، مقرر گردید پیشنهادهای مکتوب استادان دانشکده کشاورزی، پس از بررسی اولیه در هیأت رئیسه دانشگاه، در قالب یک بسته ی پیشنهادی حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری به شهرداری تهران و مدیریت اجرایی باغ شهر ولایت تحویل داده شود.

در بازدید هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی از بخش های مختلف بوستان ولایت که به منظور ساماندهی این بوستان با استفاده از "طرح جامع همکاری دانشگاه تربیت مدرس و بوستان ولایت روز دوشنبه دوم آذرماه جاری انجام شد، مقرر گردید پیشنهادهای مکتوب استادان دانشکده کشاورزی، پس از بررسی اولیه در هیأت رئیسه دانشگاه، در قالب یک بسته ی پیشنهادی حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری به شهرداری تهران و مدیریت اجرایی باغ شهر ولایت تحویل داده شود.

در این جلسه که با حضور دکتر علی اصغر طالبی رئیس دانشکده کشاورزی، دکتر سید مازیار حسینی مشاور ویژه شهردار تهران، مهندس نویریان مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و استادان دانشکده کشاورزی برگزار شد، دکتر طالبی، ضمن تأکید بر رویکرد دانشگاه تربیت مدرس در زمینه توسعه ارتباط خود با جامعه گفت : رویکرد دانشگاه تربیت مدرس در حال حاضر ارتباط بیشتر با بخش های مختلف جامعه است و دانشکده کشاورزی می تواند ارتباطات بسیار خوبی با شهرداری تهران در زمینه های مختلف داشته باشد و وظیفه ی خود را نسبت به جامعه و محیطی که در آن قرار گرفته است به خوبی ایفا نماید.
وی از اعلام آمادگی اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی جهت ارائه پیشنهادهای کاربردی به منظور ساماندهی فضای بوستان ولایت، خبر داد و افزود: بازدید اعضای هیئت علمی دانشکده از باغ شهر ولایت می تواند به ارائه طرح های کاربردی مبتنی بر واقعیت و ظرفیت بسیار بزرگی که در جنوب شهر تهران واقع شده است کمک نماید.
در ادامه دکتر علی رضا بابایی، عضو هیأت علمی گروه علوم باغبانی دانشکده کشاورزی، به معرفی نمونه هایی از طرح های شاخص پیشنهادی توسط اعضای هیئت علمی دانشکده پرداخت که از جمله مهمترین طرح های پیشنهادی، طرح بوستان های تخصصی باغ گل های رز، باغ گل های پیازی، باغ گل های دارویی و نیز طراحی، مشاوره و نظارت بر اجرای گلخانه ی نمایشی بوستان ولایت بود.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر محسن برزگر، عضو هیئت علمی گروه صنایع غذایی دانشکده کشاورزی، پیشنهاد ایجاد فضایی جهت آشنایی افراد جامعه با فرآیند تولید برخی از فرآورده های غذایی از جمله فرآورده های گوشتی، روغن و لبنیات را ارائه کرد. وی این طرح را دارای جنبه های مفید آموزشی و پژوهشی دانست و افراد هدف این طرح را دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و افراد عادی جامعه ذکر کرد.
دکتر برزگر همچنین پیشنهاد ایجاد یک پایلوت نیمه صنعتی جهت تولید عرقیجات سنتی و اسانس های گیاهی با اهداف آموزشی و تجاری را مطرح کرد.
در ادامه دکتر سید مازیار حسینی مشاور ویژه شهردار تهران، ضمن تشکر از اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی و استقبال از موضوعات طرح شده، تاکید کرد که شعار اصلی شهرداری تهران در طرح باغ شهر ولایت، ایجاد یک فضای غیر قابل رقابت در سطح کشور است. به این معنی که پروژه هایی در این باغ شهر در اولویت اجرا قرارخواهند داشت که به شکل متفاوت و یا اینکه برای نخستین بار در سطح کشور به مرحله ی اجرا در می آیند.
در پایان این بازدید رئیس دانشکده کشاورزی ابراز امیدواری کرد پیشنهادهای مکتوب اعضای هیئت علمی، که در برگیرنده پروژه های متعددی است، پس از بررسی اولیه در هیأت رئیسه دانشگاه تربیت مدرس، در قالب یک بسته ی پیشنهادی حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری تحویل شهرداری تهران و مدیریت اجرایی باغ شهر ولایت خواهد شد.

14 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1035