متن کامل خبر


 
دريافت نشان دهخدا از سوي عضو هيات علمي گروه فلسفه دانشگاه

خلاصه خبر: كتاب دکترحمیدرضا محبوبی آرانی عضو هیات علمی گروه فلسفه دانشگاه در نخستین دوره کتاب سال اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزه علوم انسانی(نشان دهخدا) به عنوان اثر برگزيده معرفي شد.

كتاب دکترحمیدرضا محبوبی آرانی عضو هیات علمی گروه فلسفه دانشگاه در نخستین دوره کتاب سال اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزه علوم انسانی(نشان دهخدا) به عنوان اثر برگزيده معرفي شد.

كتاب دکترحمیدرضا محبوبی آرانیدر اين جشنواره، کتاب «زایش و مرگ تراژدی» ؛ تفسيري بر زايش تراژدي از درون موسيقي نيچه نوشته دكتر حميد رضا محبوبي آراني عضو هيات علمي دانشكده علوم انساني به عنوان اثر برگزیده بخش فلسفه انتخاب شد.
اختتامیه این مراسم، روز سه شنبه، 26 آبان با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر صالحی امیری رئیس کتابخانه ملی، سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد، دکتر سید تقی نوربخش رئیس سازمان تأمین اجتماعی، دکتر کوثری مدیر عامل انتشارات علمی فرهنگی و تعدادی از ناشران برگزار شد.
بیش از 600 عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف به دبیرخانه این دوره ارسال و پس از گزینش‌ها و ارزیابی‌های اولیه و کسب نظر کار‌شناسان از این میان 150 عنوان به مرحله دوم راه یافتند که در نهایت برخی کتاب‌ها شایسته تقدیر و برخی دیگر به عنوان کتاب برگزیده (با ارزیابی سوم) انتخاب شدند.
به گفته مسعود کوثری دبیر نخستین دوره کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه¬‌های سراسر کشور (نشان دهخدا) برگزاری این دوره در خود معنایی بس بزرگ دارد، زیرا از یک سو کوششی است در جهت گزینش بهترین‌ها برای افزایش انگیزه‌ها و از دیگر سو به عنوان نخستین گام بی‌تردید کاستی‌هایی دارد. اما هر کوشش علمی بی‌تردید گامی است در راه بهره‌وری بهتر از دانش و گسترش علم که می‌تواند راهگشای آینده‌ای بهتر برای میهمن اسلامی ما باشد.
وی هدف از برگزاری این دوره را برقراری پیوند میان پدیدآور و جامعه هدف، معرفی آثار برگزیده به جامعه علمی کشور، تحکیم و گسترش ارتباطات نظرورزانه با نخبگان و فرهیختگان، رشد و اعتلای فرهنگ تألیفی، نظریه پردازی و تولید علم، نگاه نقادانه به آثار و کتب مختلف علمی و فرهنگی و ترجمه آثار برجسته تألیفی به زبان‌های بیگانه عنوان کرد.

2 آذر 1394 / تعداد نمایش : 1060