متن کامل خبر


 
نشست رييس دانشگاه با معاون فني و عمراني شهرداري تهران

خلاصه خبر: نشست معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران با رییس و برخی از مدیران دانشگاه، نوزدهم آبان ماه در اتاق رییس دانشگاه برگزار شد.

 نشست معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران با رییس و برخی از مدیران دانشگاه، نوزدهم آبان ماه در اتاق رییس دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دكتر احمدی رییس دانشگاه ضمن معرفی كوتاهی از دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس دانشگاهی جوان است كه در جهت تربیت اساتید متعهد و متخصص تشكیل و بر دوره های تحصیلات تكمیلی متمركز شد. این تنها دانشگاه تحصیلات تكمیلی كشور است كه انحصارا دانشجوی كارشناسی ارشد و دكتری می پذیرد.

نشست رییس دانشگاه با معاون فنی و عمرانی شهرداری تهرانوی افزود: دانشگاه تربیت مدرس همواره جزء‍ چند دانشگاه برتر كشور بوده و بیش از نیمی از اعضای هیات علمی آن استاد تمام و دانشیار هستند. این دانشگاه با دارا بودن حدود 9500 دانشجو سهم مهمی را در پژوهش و تولید علم كشور دارا می باشد، اما به دلیل جوان بودن،‌ از زیرساخت های مناسب عمرانی برخوردار نیست كه امیدواریم با همكاری شهردرای تهران بتوانیم این زیرساخت ها را هرچه بیشتر بهبود ببخشیم.

در ادامه دكتر صارمی عضو هیات علمی گروه شهرسازی دانشگاه در سخنانی با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر تهران مبنی بر نامگذاری ایستگاه مترو به نام دانشگاه تربیت مدرس تصریح كرد: ارتباط شهرداری تهران با دانشگاه طی دو سال اخیر بسیار بهتر و بیشتر شده است. با توجه به رویكرد شهرداری در خصوص توسعه فضاهای فرهنگی و تجهیز و توسعه مدارس، این نوع نگاه در دانشگاهها و مساجد نیز روند رو به رشدی داشته است.

در ادامه مدیر بودجه دانشگاه درخواست های دانشگاه از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران مبنی بر مرمت آسفالت خیابان جنوبی دانشگاه و جنب خوابگاهها، كمك در جهت تجهیز و تكمیل سالن چند منظوره ویژه بانوان و كمك در بودجه سال آتی این مراکز را مطرح نمود.

مهندس علیرضا جاوید معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران نیز ضمن مذاکره با مسئولان دانشگاه، در خصوص حمایت از این طرح ها و پروژه های عمرانی مطرح شده قول مساعدت داد.

در پایان، نماد دانشگاه تربیت مدرس از سوی رییس دانشگاه به معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اهدا شد.
 

23 آبان 1394 / تعداد نمایش : 1000