متن کامل خبر


 
معاون پشتيباني و منابع انسانی بر لزوم افزايش فعاليت خيرين در دانشگاه‌ها تاكيد كرد

خلاصه خبر: پنجمین نشست فصلی مجمع خیّرین کشور پانزدهم تیرماه به میزبانی بنیاد نیکوکاری نور آل یاسین برگزار شد.

پنجمین نشست فصلی مجمع خیّرین کشور پانزدهم تیرماه به میزبانی بنیاد نیکوکاری نور آل یاسین برگزار شد.
دکتر مجتبی رحماندوست، مدیر عامل مجمع خیّرین کشور، در پنجمین نشست فصلی مجمع خیّرین کشور بیان کرد: یک سالی هست که در مجمع خیّرین کشور هستم و بر این باورم که هر ایرانی می‌تواند یک خیّر باشد. مشکلات در جامعه آنقدر زیاد است که هرچه در این مسیر قدم برداریم باز جا برای کارهای بیشتر وجود دارد.
مهندس بوربور رئیس هیات‌مدیره مجمع خیّرین کشور در ادامه تصريح كرد:: ما اعتقاد داریم به عنوان بازو و هماهنگ کننده نظام برای کار خیر هستیم و امیدواریم کارهای خیر ما در روز قیامت دست ما را بگیرد.
دکتر محمدزاده، معاون پشتيباني و منابع انساني دانشگاه و عضو مجمع خیّرین کشور، نيز در اين نشست اظهار داشت: خوشبختانه خیّرین به همه امور می‌پردازند اما کمتر به دانشگاه توجه کرده‌اند. دانشگاه‌ها در زمان انقلاب بخش زیادی از استادان خود را از دست داده بود و امام فرمان داد که خودمان در دانشگاه نیروی انسانی تربیت کنیم. امروز این اتفاق افتاده است. اما مشکلات مالی وجود دارد. خیلی از مدرسان دریافتی کمی دارند. خیلی از دانشجویانی که در تهران هستند اهل شهرستان‌اند. و خیلی از اینها نمی‌توان حتی شهریه خوابگاه و غذا خود را پرداخت کنند. اگر به این بچه‌ها که اغلب از نخبگان هم هستند کمک شود قطعا نتایج خوبی در آینده حاصل خواهد شد. ما از این منظر نیاز به فعالیت خیری در کشور داریم.

پنجمین نشست فصلی مجمع خیّرین کشور

شايان ذكر است در نخستین جلسه هیأت امناي «بنیاد خیّرین مدرس» كه شهريور ماه 1395 برگزار شد، اساسنامه اين بنياد به تصويب اعضا رسيد.
هدف از تأسيس «بنیاد خیّرین مدرس»، ارتقاي سطح علمی دانشگاه با استفاده از خیّرین فعال در این حوزه عنوان شده است و بر اساس نظر اعلام شده از سوی هیات امنای اين بنياد، شناسایی و ساماندهی کمک‌های خیّرین در داخل و خارج کشور، بازوی تحقق این هدف خواهد بود.
همچنين فعال‌کردن افراد نیکوکاری که دغدغه مسائل علمی و دانشگاهی دارند، یکی از ابزارهای «بنیاد خیّرین مدرس» برای رسیدن به چشم‌اندازهای علمی کشور عنوان شده است. دانشگاه تربیت مدرس در کنار تأسیس بنیاد خیّرین مدرس، عضو مجمع خیّرین کشور است كه از پویایی این دانشگاه براي سرعت بخشیدن به بهبود وضعیت علمی دانشگاه خبر مي‌دهد.
اعضای هیأت امنای «بنیاد خیّرین مدرس» متشکل از حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، دکتر محمدتقی احمدی، دکتر حبیب‌الله بوربور، دکتر جعفر توفیقی، دکتر ابراهیم عزیزی، دکتر محسن محمدزاده و سیدعباس موسوی است.

20 تیر 1396 / تعداد نمایش : 1058