متن کامل خبر


 
معرفی مدیر پژوهشی به عنوان نماینده دانشگاه تربیت مدرس برای برنامه ارتقاء بین المللی

خلاصه خبر: از سوی رئیس دانشگاه دکتر علی جعفریان دهکردی به عنوان نماینده دانشگاه تربیت مدرس برای اجرای پروژه ارتقاء پنج دانشگاه برتر کشور به سطح تراز بین المللی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شد.

از سوی رئیس دانشگاه دکتر علی جعفریان دهکردی به عنوان نماینده دانشگاه تربیت مدرس برای اجرای پروژه ارتقاء پنج دانشگاه برتر کشور به سطح تراز بین المللی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شد.
طی نامه ای از سوی دکتر احمدی رئیس دانشگاه، دکتر علی جعفریان دهکردی مدیر کل پژوهشی و امور آزمایشگاهها به عنوان نماینده دانشگاه تربیت مدرس برای اجرای پروژه ارتقاء و تبدیل پنج دانشگاه و پنج مرکز پژوهشی برتر به سطح تراز بین المللی به معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی گردید.
گفتنی است پروژه ارتقاء و تبدیل ۵ دانشگاه و ۵ واحد پژوهشی برترکشور به سطح تراز بین‌المللی، یکی از چهار پروژه کلان توسعه اقتصاد دانش‌بنیان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با همکاری سازمان برنامه و بودجه تعریف و نهایی شده است.تعداد مقالات مشترک با پژوهشگران بین‌المللی، تعداد دانشجویان غیرایرانی، تعداد فرصت های مطالعاتی خارج از کشور اعضای هیأت علمی و دانشجویان و تعداد دوره های مشترک تحصیلی با دانشگاه های خارجی از جمله مؤلفه های دستیابی به تراز بین المللی عنوان شده است.
«مدل سازی،‌ طراحی و ایجاد دانشگاه ارزش‌آفرین و کارآفرین»، «رساندن حداقل ۵ دانشگاه به سطح بین‌المللی»، «طراحی و ایجاد نظام آمایش در حوزه آموزش عالی» و «طراحی و تغییر نظام آموزشی عالی به سمت حل معضلات کشور» از جمله پروژه‌های وزارت علوم در راستای اقتصاد مقاومتی می باشند.

7 خرداد 1396 / تعداد نمایش : 1532