متن کامل خبر


 
برگزاری کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت در دانشگاه

خلاصه خبر: هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت 26 و 27 اردیبهشت ماه جاری در سالن اجتماعات جابربن حیان دانشگاه برگزار می شود.

هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت 26 و 27 اردیبهشت ماه جاری در سالن اجتماعات جابربن حیان دانشگاه برگزار می شود.

هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت به همت دانشگاه تربیت مدرس و انجمن مهندسی شیمی ایران با هدف شناسایی قابلیت های تکنیک دینامیک سیالات محاسباتی در صنایع شیمیایی و نفت، ارائه دستاوردهای نوین پژوهشگران فعال در این حوزه به مجامع علمی و صنعتی، فراهم نمودن بستری به منظور تبادل نظر و انتقال تجربیات بین کارشناسان این رشته و شناسایی پتانسیل ها و محدودیت های استفاده از این تکنیکدر تحقیقات علمی همچین به منظور نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان کردن صنعت کشور سه شنبه 26 اردیبهشت ماه جاری به مدت دو روز با حضور اساتید و صاحبنظران این حوزه برگزار می شود.
این کنفرانس حول محورهای کاربرد CFD در (جریان‌های چند فازی و جریان‌های واکنشی - صنایع نفت، گاز و پتروشیمی- صنایع شیمیایی - فرآیندهای زیستی (زیست فناوری، زیست فرآیند، زیست پزشکی) - نانوفناوری -سلامت، ایمنی و محیط زیست )، لزوم توجه به آموزش‌های تخصصی CFD در مقاطع مختلف دانشگاهی، ترویج پژوهش‌های کاربردی با استفاده از تکنیک CFD و توسعه روش‌های عددی و تکنیک‌های CFD برگزار می گردد.
برگزاری نمایشگاه، کارگاه های آموزشی، میزگردهای تخصصی همچون میزگرد "شبیه¬سازی در صنعت نفت؛ جایگاه و افق پیش¬رو" و میزگرد "شبیه¬سازی در فناوری نانو؛ فرصت¬ها و چالش-ها"، همچنین مسابقه پویانمایی CFD که با هدف ایجاد انگیزه و شناسایی استعدادهای بالقوه پژوهشی برگزار می‌شود، از برنامه های جانبیهشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت می باشد.

23 اردیبهشت 1396 / تعداد نمایش : 1130