متن کامل خبر


 
همایش پیاده روی خانواده دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: به مناسبت هفته ملی سلامت، همایش پیاده روی خانواده تربیت مدرس صبح روز یکشنبه سوم اردیبهشت ماه، با حضور هیأت رئیسه، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

به مناسبت هفته ملی سلامت، همایش پیاده روی خانواده تربیت مدرس صبح روز یکشنبه سوم اردیبهشت ماه، با حضور هیأت رئیسه، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه برگزار شد.
در آغاز همایش شرکت کنندگان با حضور در غرفه سلامت که به همت انجمن علمي دانشجويي آموزش بهداشت و ارتقاي سلامت و كارگروه فرهنگي دانشكده علوم پزشكي به مدت سه روز از دوم تا چهارم اردیبهشت ماه در میدان 9 دی دایر است، بسته توصیه های ورزشی و سلامت دریافت کردند و پس از طی مسافت پیش بینی شده در مجموعه ورزشی دانشگاه گرد آمدند.
دکتر محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از استقبال چشمگیر دانشگاهیان گفت: برگزاری همایش پیاده روی نخستین بار 3 یا 4 سال پیش به همت دکتر احسانی آغاز شد و پس از آن هر سال از رونق بیشتری برخوردار گشت. تربیت بدنی دیگر آن معنی ساده گذشته را ندارد و نقش مؤثر ورزش در سلامت ذهنی، روانی و زندگی موفق افراد ثابت شده است. مطالعات نشان می دهد که ورزش منظم سن فیزیولوژیک افراد را تا 15 سال کاهش می دهد و موجب سلامت روان و شادابی و جوان ماندن جسم می شود. مدیریت تربیت بدنی دانشگاه نیز امکانات خوبی برای دانشگاهیان فراهم کرده که امیدواریم همکاران بهره لازم را از آنها ببرند.

هفته ملی سلامت

در پایان همایش، مراسم قرعه کشی 20 عدد کارت هدیه و دو دستگاه دوچرخه با حضور بیش از یک هزار و 400 شرکت کننده برگزار و هدایا توسط هیأت رئیسه دانشگاه به برندگان اهدا شد.
گفتنی است هفته ملی سلامت سال 1396 با شعار ، "زندگي سالم، با نشاط و اميد" از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در حال برگزاری است.

هفته ملی سلامت

3 اردیبهشت 1396 / تعداد نمایش : 1545