متن کامل خبر


 
از عضو هيات علمي دانشگاه به عنوان كارآفرين برتر تقدير شد

خلاصه خبر: در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی كه نوزدهم فروردين ماه در تالار وزارت كشور برگزار شد، از دكتر عباس يداللهي عضو هيات علمي دانشكده كشاورزي به عنوان كارآفرين برتر تقدير شد.

در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی كه نوزدهم فروردين ماه در تالار وزارت كشور برگزار شد، از دكتر عباس يداللهي عضو هيات علمي دانشكده كشاورزي به عنوان كارآفرين برتر تقدير شد.
رئیس جمهور در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی تصریح کرد: اگر ساعت جوان ایرانی، زودتر مشغول بکار شود و به اینده اعتماد پیدا کند و تشکیل خانواده دهد، اجر بزرگی دارد و این وظیفه همه مسئولان است که در این مسیر گام بردارند.
وی با اشاره به جایگاه ارزشمند روستا در تولید و توسعه اقتصادی و همچنین نقش روستاییان در این زمینه گفت: اگر ما در پی اقتصاد مقاومتی هستیم، مقاومت اقتصادی از روستاها آغاز می شود و از روستاها باید شروع کنیم.
روحانی افزود: ما می توانیم روستا را زنده، آباد و متحول سازیم. رئیس جمهور همچنین از روستا به عنوان نمادی از تولید، خودکفایی، صفا، محبت و قلب پاک، استعداد و حضور نوابغ بزرگ نام برد.
در این همایش یک روزه، وزیر کشور، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور، سه کار آفرین و سه دهیار منتخب سخنرانی کردند.
در ادامه این همایش از سند توسعه روستایی و کتاب کارآفرینان روستایی رونمایی و از کارآفرینان و دهیاران منتخب تقدیر شد.

همایش ملی اقتصاد مقاومتی

دكتر يداللهي داراي مدرك كارشناسي پيوسته مهندسي كشاورزي از دانشگاه تهران، كارشناسي ارشد مهندسي كشاورزي، علوم باغباني- هورمون هاي گياهي از دانشگاه تربيت مدرس و دكتري (Ph.D) باغباني بيوتكنولوژي و اصلاح درختان ميوه از دانشگاه تربيت مدرس مي باشد. وي هم اكنون به عنوان عضو هيات علمي گروه باغباني دانشكده كشاورزي مشغول به فعاليت مي باشد.

همایش ملی اقتصاد مقاومتی

مشاور علمی معاونت باغباني وزارت جهاد کشاورزی، مشاور معاون وزير در توليدات گياهی وزارت جهاد کشاورزی، عضو كانون هماهنگي دانش و صنعت بادام معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، عضو كميته فني نهال معاونت توليدات گياهی وزارت جهاد کشاورزی، عضو كميته ملي بيوتكنولوژي جهاد دانشگاهي و سرپرست مركز رشد فنآوري كشاورزي و منابع طبيعي پارك علم و فناوري مدرس از جمله برخي از سوابق اجرايي دكتر يداللهي مي باشد.
تاليف چندين جلد كتاب و چاپ مقالات متعدد علمي و پژوهشي در مجلات معتبر داخلي و خارجي و مجامع علمي از جمله فعاليت هاي پژوهشي اين عضو هيات علمي دانشگاه مي باشد.

21 فروردین 1396 / تعداد نمایش : 1772