متن کامل خبر


 
گزارش ملی پلاسکو

خلاصه خبر: نشست خبری اعضای هیات ویژه گزارش پلاسکو، شنبه 19 فروردین برگزار می‌شود

نشست خبری اعضای هیات ویژه گزارش پلاسکو، شنبه 19 فروردین برگزار می‌شود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمدتقی احمدی با بیان اینکه این هیات روز چهارشنبه 16 فروردین گزارش ملی حادثه ساختمان پلاسکو را به محضر رییس جمهوری و مدیران سازمان های ذیربط ارایه کرده است گفت: دکتر روحانی ضمن تقدیر از زحمات هیات ویژه، به دلیل انجام این کار مهم در مدت کوتاه دو ماهه براهمیت تبیین ابعاد مختلف این گزارش به افکار عمومی و نخبگان از طریق رسانه ها تاکید کردند.
رییس دانشگاه ادامه داد: رییس جمهوری پس از استماع اهم یافته های این گزارش ملی، بر این موضوع تاکید کردند که نفس تشکیل هیاتی مرکب از افراد دانشگاهی و غیردولتی که با استقلال کامل و علمی موضوعی پیچیده را بررسی کرده اند و یک گزارش ملی را به ملت ایران ارایه می کنند جدای از نتایج آن، بسیار حائز اهمیت است. این شیوه را می توان در سایر حوادث و مسایل نیز بکار برد و باعث جلب اعتماد بیشتر مردم به نظام شد.
احمدی خاطرنشان کرد: به همین دلیل رییس جمهوری تاکید کردند که این گزارش ملی به طور کامل به مردم، نخبگان و همه سازمان ها و دستگاه هایی که مخاطب این گزارش قرار گرفته اند ارایه شود و هیات پس از دریافت نظرات متخصصان، مردم و سازمان ها گزارش نهایی خود را در یک ماه آینده منتشر کند.
احمدی تاکید کرد: به همین دلیل در کنفرانس مطبوعاتی که روز شنبه 19 فروردین ماه ساعت 11 صبح در محل سالن جابرابن حیان دانشگاه تربیت مدرس که با حضور اعضای هیات ویژه، اصحاب مطبوعات، نخبگان دانشگاهی و کارشناسان حوزه های مختلف برگزار می شود، ابعاد مختلف گزارش ملی پلاسکو تبیین خواهد شد.
به گفته رییس هیات ویژه، این گزارش ضمن تشریح علل بروز حادثه و فروریختن ساختمان پلاسکو، شیوه مدیریت بحران، وظایف و تکالیف سازمان های مختلف در بروز حادثه و مسایل مرتبط با بیمه، مسایل حقوقی، صنفی، رسانه و مسایل اجتماعی و فرهنگی مرتبط با مقوله ایمنی را بررسی کرده است.حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو 30 دی ماه 95 رخ داد که 16 آتش نشان و تعدادی شهروند جان باختند.

19 فروردین 1396 / تعداد نمایش : 2423