متن کامل خبر


 
حضور هیأت دانشگاهی کشور پرتغال در دانشگاه

خلاصه خبر: هیأتی متشکل از رئیس دانشگاه پورتو پرتغال و روسای دانشکده های علوم و زیست پزشکی این دانشگاه صبح روز سه شنبه بیست و هشتم دی ماه با رئیس دانشگاه دیدار کردند.

هیأتی متشکل از رئیس دانشگاه پورتو پرتغال و روسای دانشکده های علوم و زیست پزشکی این دانشگاه صبح روز سه شنبه بیست و هشتم دی ماه با رئیس دانشگاه دیدار کردند.
در این نشست که با حضور دکتر محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه، دکتر آزودو رئیس دانشگاه پورتو، دکتر سیلوا رئیس دانشکده علوم، دکتر سوزا پریرا رئیس انستیتوی زیست پزشکی آبل سالازار و دکتر میکائیل پریرا استاد دانشکده داروسازی دانشگاه پورتو برگزار شد، طرفین در خصوص ظرفیت های موجود برای ایجاد و گسترش تعاملات علمی و بین المللی به مذاکره و تبادل نظر پرداختند. هیات پرتغالی در ادامه پس از امضاء تفاهم نامه همکاری، از دانشکده علوم پزشکی بازدید بعمل آورد.
دانشگاه پورتو برترین دانشگاه کشور پرتغال است که در سال 1911 در شهر پورتو تأسیس شد و در حال حاضر در میان 310 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه پورتو دارای دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی، علوم، علوم زیست پزشکی، تغذیه و علوم غذایی، روانشناسی و علوم تربیتی، ورزش، اقتصاد، معماری، حقوق، هنر و هنرهای زیبا می باشد.
گفتنی است هیأت دانشگاهی کشور پرتغال 25 دی تا 6 بهمن ماه برای بازدید از برخی دانشگاه های برتر کشور و بسط و توسعه همکاری های بین المللی با دانشگاه های ایران در کشورمان حضور دارند.

28 دی 1395 / تعداد نمایش : 1616