متن کامل خبر


 
برپایی نمایشگاه ایده های نوآورانه دانشجویانIT دانشگاه

خلاصه خبر: ایده های نوآورانه دانشجویان مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه در حوزه پزشکی و سلامت در قالب نمایشگاهی در دانشکده فنی و مهندسی ارائه شد.

ایده های نوآورانه دانشجویان مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه در حوزه پزشکی و سلامت در قالب نمایشگاهی در دانشکده فنی و مهندسی ارائه شد.
دکتر البدوی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی صنایع و سیستم ها و مجری طرح تحول راهبردی دانشگاه در خصوص اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف دنبال کردن ا,لویت برون گرایی به عنوان یکی از 4 ا,لویت اصلی طرح تحول راهبردی دانشگاه , همچنین به منظور تقویت کارآفرینی و تأکید هر چه بیشتر بر اهمیت مقوله کارآفرینی برگزار شد.
استاد سیستم های اطلاعاتی دانشگاه تشریح کرد: دانشجویان گروه مهندسی IT دانشگاه در درس اطلاعات و فناوری اطلاعات خود باید یک پروژه تیمی انجام دهند. این پروژه باید در برگیرنده یک ایده نوآورانه در حوزه پزشکی و سلامت با استفاده از فناوری اطلاعات باشد.
وی افزود: پس از فعالیت دانشجویان در طول ترم و چندین مرحله اصلاح، پروژه ها نهایی گردید که حاصل تلاش آنان امروز در قالب 9 پروژه در این نمایشگاه عرضه می شود.
دکتر البدوی به حضور 2 نفر از کارآفرینان برتر کشور در حوزه نوآوری به عنوان بازدیدکننده نمایشگاه اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگ ترین مشکلات حال حاضر وجود فارغ التحصیلان جویای کار در کشور است. دانشجویان با خودباوری و توسعه توانمندی های خود باید خود به یک کارآفرین تبدیل شوند. در این نمایشگاه هر تیم به مدت 3 دقیقه پروژه خود را در حضور اساتید و دو کارآفرین برتر کشور ارائه داده و به پرسش های آنان پاسخ می دهد. کارآفرینان برتر کشور با هدف ارتقاء پروژه ها و تقویت کارآفرینی دانشجویان، در نمایشگاه حضور یافتند.

برپایی نمایشگاه ایده های نوآورانه

گفتنی است سامانه پایش سلامتی و بهداشت کودک، سامانه ویزیت مجازی (شهر سلامت)، طبیب، پزشکی از راه دور، بیمه هوشمند، سامانه شبکه بیماران اوتیسم، بیماران سرطانی و ... از جمله پروژه های ارائه شده در نمایشگاه بودند. هر یک از تیم ها به تفصیل در خصوص اهداف، امکانات، کاربردها، خدمات، مخاطبین و بازار سامانه نوآورانه خود برای بازدیدکنندگان توضیحاتی ارائه دادند.
 

5 دی 1395 / تعداد نمایش : 991