متن کامل خبر


 
نشست اساتيد و دانشجويان کشمیری در کانون بسیج اساتید دانشگاه

خلاصه خبر: نشستي با حضور جمعي از اساتيد و دانشجوياني کشمیری، آذرماه جاری در کانون بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.

نشستي با حضور جمعي از اساتيد و دانشجوياني کشمیری، آذرماه جاری در کانون بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد.
اساتيد و دانشجويان كشميري كه در پياده روي اربعين حضور داشته و به زيارت عتبات عاليات رفته بودند، درباره اين سفر معنوي و تاثيرات آن مطالبي را در اين نشست عنوان كردند.
دانشگاهيان كشميري اظهار داشتند: آنچه ما در روضه ها و مرثیه خوانی ها در کشمیر شنیده بودیم در این سفر و رفتن به کربلا دیدیم با تمام وجود درک کردیم که در اصل امام حسین (ع) پیروز شد و آثار حرکت عظیم ایشان همچنان باقی است، اما هیچ اثری از یزید و ظالمین نیست. ما توفیق زیارت عتبات و راه پیمائی اربعین را داشتیم، دیدیم ایرانی ها باکنار گذاشتن رنگ، ثروت و موقعیت همه باهم و در کنار یکدیگر با صمیمیت پیاده روی می کردند بنابراین ما نیز باید این مسیر را ادامه دهیم تا روزی برسد که فقط دیدگاه و اهداف امام حسین (ع) در سراسر جهان حاکم شود. ما قصد سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا (ع) را داریم و از امام هشتم می خواهیم که ما را نیز توفیق دهد در کشمیر راه انقلاب اسلامی ایران را ادامه دهیم.

نشست اساتيد و دانشجويان کشمیری

آنان تصريح كردند: ما بر خود واجب می دانیم که پشتیبان و حامی انقلاب اسلامی ایران باشیم و در مقابل دشمنان انقلاب محکم ایستاده یزیدیان زمان را منکوب و ساقط نماییم. ما نمی دانیم به چه زبانی از شما تشکر کنیم که چنین فضائی را برای ما فراهم کردید تا صحبتها و نگرانیهای و درددل خود را بازگو کنیم. هم توفیق زیارت، هم پیادروی و هم حضور در این فضای صمیمی را داشتیم.
يكي از دانشگاهيان كشميري تصريح كرد: به نظر من عبادت فقط نماز و روزه گرفتن نیست؛ بلکه یک چیز دیگر است که ما به آن درک کردن واقعیت می گوییم. مولای روم می گوید وای بر آن چشمهایی که به ظاهر باز است، اما خواب است و آفرین به چشمهایی که درست است که به ظاهر بسته است، اما باز است.
امیهمانان کشمیری خاطر نشان ساختند: ما ضمن بازديد از موزه عبرت؛ ایثار، جانفشانی، جذبه، پایداری بر عقیده، استقامت، ایمان، تدبر، تفکر، بینش، توکل و تقوی را در ایرانیان مومن دیدیم. آنها واقعیت را درک کرده و سلطنتی ظالم و ستمگر را واژگون کردند كه این به سبب بینش و بصیرت و بیداري درونی بود. چون آنها در درون بیدار شدند توانستند حکومت پهلوی را سرنگون کنند. این همان درس کربلا بود که امام خمینی (ره) به خوبی آموخت و موفق به رهبری انقلاب شد .

20 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1163