متن کامل خبر


 
برگزاری مراسم گرامیداشت هفته بسیج و تجلیل از بسیجیان نمونه دانشگاه

خلاصه خبر: مراسم گرامیداشت هفته بسیج با حضور دکتر محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه، سردار دکترعلی اصغر زارعی جانشین سازمان پدافند غیر عامل و حضور منسجم اساتید، دانشجویان و کارکنان بسیجی دانشگاه روز پنج شنبه چهارم آذرماه در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.

مراسم گرامیداشت هفته بسیج با حضور دکتر محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه، سردار دکترعلی اصغر زارعی جانشین سازمان پدافند غیر عامل و حضور منسجم اساتید، دانشجویان و کارکنان بسیجی دانشگاه روز پنج شنبه چهارم آذرماه در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.
رییس دانشگاه در این مراسم با ایراد سخنانی ضمن ادای احترام به ساحت شهدای مدافع حرم و خانواده آنان، گردهمایی سه شاخه بسیج اساتید، بسیج دانشجویی و بسیج کارکنان دانشگاه را فرصت مغتنمی برای همبستگی و انسجام بیشتر دانست و گفت: این فرصتی ارزنده برای همکاری بیشتر سه شاخه بسیج در دانشگاه است. امیدواریم اقدامات بسیج همسو و هم مسیر دانشگاه با کمک مدیران، قوی تر از قبل پیش رود و در این راستا ما نیز از پشتیبانی و راهنمایی های آنها بهره مند خواهیم شد.
دکتر احمدی از بسیجیان به عنوان مجاهدان فی سبیل الله که به وقت بروز مشکل از زندگی روزمره خود دست کشیده و آماده جان فشانی در راه اسلام و میهن خود هستند یاد کرد و بسیجیان را الگوی فروتنی، توکل، اخلاق، تسلیم در برابر قضای الهی و شیفته مکتب پیامبر (ص) و اهل بیت دانست و افزود: ما در دانشگاه با جامعه ای فرهیخته و اهل تفکر رو به رو هستیم. بنابراین باید عملکرد بسیج و اقدامات این نهاد به نحوی موثر باشد تا دانشگاهیان هرچه بیشتر به بسیج پیوسته و این چراغ هدایت پرفروغ تر شود.

مراسم گرامیداشت هفته بسیج

در بخش دیگری از این مراسم سردار زارعی، نماینده مردم تهران در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی، گردهمایی سه شاخه بسیج دانشگاه تربیت مدرس را حرکت مبارکی در راستای انسجام و استحکام بیشتر بسیج ارزیابی کرد و گفت: در زمان جنگ تحمیلی ملت ایران با 23 کشور که از عراق پشتیبانی می کردند، در حال جنگ بود. پس از جنگ 8 ساله نیز ما با تهاجم فرهنگی و سپس تحریم اقتصادی مواجه شدیم. اتحاد و قدم برداشتن در راه اهل بیت(ع) سرمایه های بزرگی هستند که به لطف خداوند در اختیار ملت ایران است و با بهره مندی از فرامین مقام معظم رهبری، آنان در برابر انواع دشمنی ها مقامت می کنند.
در ادامه این مراسم از خانوده های معظم شهدای مدافع حرم، شهید حسین براتی، شهید سید رضا حسینی، شهید امیر خان رضایی و شهید جاوید سلطانی تجلیل شد.
در این گردهمایی از بسیجیان نمونه دانشگاه در بخش بسیج اساتید: حجت الاسلام و المسلمین دکتر کاووس روحی، دکتر عبدالعلی علیزاده، دکتر نادره گلشن ابراهیمی، در بخش بسیج دانشجویی: میثم هادی پور، امید صادقی، بتول ابدال، هدی سرپرست و در بخش بسیج کارکنان: سید حسین مقدم حسنی، عباس قربانی، علی اکبر زینلی، محسن ارغوانی، حسین ظریف و مسعود نادری تقدیر شد.
این مراسم با اجرای مداحی و حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه پایان یافت.

6 آذر 1395 / تعداد نمایش : 1430