متن کامل خبر


 
طرح تحول راهبردي و شعار دانشگاه تصويب شد

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها دهم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها دهم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در اين نشست دكتر احمدي رييس دانشگاه در سخناني به برگزاري هشتمين يادواره شهداي گمنام دانشگاه اشاره كرد و ياد و خاطره شهداي گرانقدر دانشگاه را گرامي داشت.
رييس دانشگاه از برگزاري نشست هيات امناي دانشگاه با رياست وزير علوم در نهم آبان ماه خبر داد و گفت: در اين نشست طرح راهبردي دانشگاه به تصويب رسيد و اعضاي هيات امنا، طرح راهبردي دانشگاه را طرحي جذاب و نو در سطح كشور عنوان كردند و شعار "خرد بايد و دانش و راستي" نيز به عنوان شعار دانشگاه تصويب شد.
وي افزود: بودجه طرح راهبردي و تامين آن نيز مورد توجه هيات امناي دانشگاه قرار گرفت و در اين راستا قول مساعدت داده شد.
بحث حق محروميت از مطب و پرداخت كمك هزينه تحصيلي دانشجويان علوم پزشكي دانشگاه، اساسنامه مركز مطالعات مديريت و نيز طرح فوق العاده بهره وري كاركنان و افزايش حقوق تا 60 درصد در صورت انجام چند كار از سوي يك نفر از مواردي بود كه در نشست اخير هيات امناي دانشگاه به تصويب رسيد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به نشست مشترک نمایندگان بنیاد تحقیقات آلمان و مؤسسه ماکس پلانک با مسئولان دانشگاه اشاره و اظهار داشت: در اين نشست نمایندگان بنیاد تحقیقات آلمان و مؤسسه ماکس پلانک،‌ آمادگي همكاري خود را بدون تشريفات و امضاي تفاهم نامه با دانشگاه ها و محققان ايراني اعلام كردند تا پروژه هاي مشتركي ميان محققان ايراني و آلماني تعريف و تاييد شود و محققان در فرصتی کوتاه بدون مقررات و قوانین دست و پاگیر با حمایت مالی و شرایط آزمایشگاهی و تحقیقاتی مناسب بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند.
وي همچنين از ايجاد سازوكارهاي مناسب در هيات مميزه دانشگاه براي برخورداري اعضاي هيات علمي فعال در زمينه همكاري هاي علمي بين المللي از امتيازات لازم خبر داد.
رييس دانشگاه در ادامه به به برگزاري نشست روساي دانشگاههاي بزرگ و برتر روسيه در تهران اشاره كرد و گفت: اين دانشگاه هاي برتر روسيه اراده جدي در جهت ايجاد باب همكاري با دانشگاههاي ايران دارند و طي صحبت هاي صورت گرفته پيشنهاد شد بنياد جديدي براي رتبه بندي دانشگاهها از طريق 4 كشور ايران، روسيه،‌ چين و ژاپن ايجاد شود و همكاري هاي علمي بيشتري نيز ميان كشورهاي فوق صورت گيرد.
در ادامه اعضاي شورا در خصوص مسائل مختلفي از جمله مصوبه پاداش بازنشستگان و حقوق بازنشستگي اعضاي هيات علمي، محدوديت مجوز استخدام كارمند در دانشگاه و ... مطالبي را عنوان كردند.

12 آبان 1395 / تعداد نمایش : 1806