متن کامل خبر


 
تودیع و معارفه رییس دفتر ارزیابی و بهینه سازی عملکرد دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: مراسم تودیع و معارفه دکتر حاتمی رییس پیشین و دکتر نهاوندی رییس جدید دفتر ارزیابی و بهینه سازی عملکرد دانشگاه هفدهم مهرماه جاری با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه و دکتر سحری مدیر کل دفتر ریاست برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه دکتر حاتمی رییس پیشین و دکتر نهاوندی رییس جدید دفتر ارزیابی و بهینه سازی عملکرد دانشگاه هفدهم مهرماه جاری با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه و دکتر سحری مدیر کل دفتر ریاست برگزار شد.
در این مراسم دکتر احمدی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های دکتر حاتمی در دفتر ارزیابی و بهینه سازی عملکرد دانشگاه از این دفتر به عنوان یک دفتر استراتژیک و راهبردی در دانشگاه نام برد و گفت: دفتر نظارت برای دانشگاه یک دفتر راهبردی است که اکثر تصمیمات مدیریت های کلان دانشگاه بر اساس جمع بندی ها و نتایج بررسی های این دفتر صورت می گیرد. گزارش های این دفتر همواره برای هیأت رئیسه و مدیران دانشگاه مغتنم بوده و از نتایج آن استفاده شده است. این دفتر واحد بازرسی و یا عیب جویی نیست بلکه راهنمایی ها و گزارشات این واحد به حل مشکلات کمک کرده و باعث می شود که در سطوح مختلف عملکردی بهتر از گذشته داشته باشیم.
وی افزود: در دفتر ارزیابی و بهینه سازی عملکرد دانشگاه یک تیم موفق و تأثیرگذار با حس مسئولیت پذیری و دقت بالا در دوره یکساله اخیر با تمام محدودیت ها تلاش کردند که امیدواریم این روند با بهره مندی از اعضاء هیأت علمی توانمند و نامدار و مشاورین مجرب ادامه یابد تا به تعالی برسد.
دکتر احمدی در ادامه ضمن تأکید بر نقش دفتر ارزیابی و بهینه سازی عملکرد در اجرای طرح راهبردی دانشگاه به عنوان مآموریت اصلی این دفتر، به اهمیت ارزیابی درونی ( گروه های آموزشی) و ارزیابی دانشکده ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ارزیابی درونی مسئله ای تاثیرگذار در اصلاح روال ها و دارای اهمیت بسیار در جریان های اجرایی آموزشی و پژوهشی است و از این رو نیازمند ادامه و گسترش می باشد. ارزیابی دانشکده ها نیز از موارد ویژه ای است که امیدواریم با تکمیل روند و با اتکا به فعالیت های انجام شده، ارتقاء یابد. بهبود عملکرد اما فاز جداگانه ای از مسئولیت های این دفتر است که در سال 96 آغاز می شود و با الهام از برنامه های طرح راهبردی دانشگاه، تکنیک های اجرایی و همکاری و مشارکت مشاورین و کارشناسان این دفتر پیش خواهد رفت.

تودیع و معارفه

در بخش دیگری از این مراسم دکتر حاتمی رییس پیشین دفتر ارزیابی و بهینه سازی عملکرد در خصوص فعالیت های انجام شده این واحد گفت: در یکسال گذشته فعالیت های مشخصی بر اساس بضاعت دفتر انجام شد که از آن جمله می توان به تهیه 4 گزارش ارزشمند از بخش های مختلف به منظور ارزیابی غیر مستقیم اشاره کرد.
وی ضمن اشاره به این نکته که به دلیل اهمیت مقوله ارزیابی، تنها 20 درصد از برنامه های مد نظر این دفتر به مرحله انجام رسیده است، از برنامه سامانه هوش یا حافظه سازمانی به عنوان یکی از کارهای به زمین مانده این دفتر نام برد و ادامه داد: ارزیابی درونی برای 40 گروه آموزشی صورت گرفته اما این مهم به سبب فرهنگ ارزیابی موجود با مشکلات جدی مواجه است. ارزیابی درون برخی گروه ها انجام شده اما در خصوص بهبود عملکرد اقداماتی صورت نگرفته است. به عنوان مثال برای بحث تدریس غیر مؤثر اساتید، اقدامات برای بهبود عملکرد با بهبود تدریس اساتید آغاز شد. در این راستا پکیج های آموزشی برای طراحی سیستماتیک آموزش در 5 فیلد ویژه گروه های مختلف آموزشی تهیه شد که امیدواریم این کار تا دستیابی به هدف عالی ادامه یابد.
دکتر نهاوندی نیز با تقدیر از کارهای ارزشمندی که تاکنون در این حوزه انجام شده اظهار امیدواری کرد که با ترکیب تخصص و تجربه و بهره مندی از توانمندی کلیه همکاران، این دفتر در آینده بهترین خروجی را داشته باشد.

17 مهر 1395 / تعداد نمایش : 2035