متن کامل خبر


 
برنامه هاي طرح تحول راهبردي در تمامي حوزه ها پيگيري مي شود

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها دوازدهم مهرماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها دوازدهم مهرماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
دكتر محمد تقي احمدي رييس دانشگاه ضمن تسليت ايام سوگواري حضرت سيدالشهدا(ع) و ياران باوفاي ايشان، ‌قيام امام حسين(ع) را ضامن بقاي اسلام واقعي و ناب محمدي دانست و بر لزوم تمسك به اخلاق و احكامي كه اين امام بزرگ به خاطر آنها به شهادت رسيد، تاكيد كرد.
وي همچنين بر اهميت كمك هاي مادي و معنوي اعضاي هيات علمي و روساي دانشكده ها در جهت برگزاري هر چه بهتر و پرمحتواتر برنامه هاي سوگواري اباعبدالله الحسين(ع) در مسجد دانشگاه تاكيد نمود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود، به برگزاري دهمين اجلاس روساي دانشگاههاي بزرگ و برتر كشور اشاره كرد وگفت: در اين نشست و قبل از آن در نشستي با دكتر جهانگيري معاون اول رييس جمهور در خصوص پرداخت بودجه كامل به دانشگاهها با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري در اين باره، قول مساعدت داده شد تا مطالبات سال 94 دانشگاه و بودجه سال 95 به صورت كامل تا پايان سال داده شود تا بتوانيم هرچه بهتر و بيشتر برنامه هاي خود را در دانشگاه محقق كنيم.
وي با اشاره به برگزاري مراسم آغاز سال تحصيلي در پنجم مهرماه اشاره و تصريح كرد: اين مراسم از سوي معاونت فرهنگي دانشگاه امسال به گونه اي متفاوت و مطلوب برگزار شد كه اميدواريم با راهنمايي اساتيد و دانشجويان، اين مراسم در سال هاي آتي، بهتر و پربارتر برگزار شود.
وي در خصوص برنامه هاي طرح تحول راهبردي دانشگاه يادآور شد: ما برنامه هاي طرح تحول راهبردي را با كيفيت در تمام حوزه ها پيگيري مي كنيم و كميته هاي زيادي در اين باره تشكيل شده است و از تاريخ هفتم تا بيست و ششم مهرماه نيز جلسات عمومي توجيهي در اين زمينه با تعداد زيادي از اعضاي هيات علمي و كارمندان تشكيل خواهد شد كه كمك خواهد كرد تا همياري و مشاركت در اين طرح بيشتر شود.
در ادامه اعضاي شورا به بيان مطالبي همچون لزوم ايجاد سالن چند منظوره ورزشي در دانشكده كشاورزي، مشكل كندي و قطع اينترنت و فيلترينگ برخي شبكه هاي اجتماعي در دانشگاه، وضعيت رتبه دانشگاه در سطح ملي و جهاني ، وضعيت نامناسب فضاي اموزشي و كلاسها در برخي از دانشكده ها ،‌ توجه به افزايش اختيارات و استقلال دانشكده ها ، گزارش هايي در خصوص وضعيت جريان علمي ايران و تحليل آن و نقش مهم اساتيد در مسائل فرهنگي پرداختند.

14 مهر 1395 / تعداد نمایش : 1316