متن کامل خبر


 
بازدید رئیس دانشگاه از نمایشگاه هفته دفاع مقدس

خلاصه خبر: دکتر محمد تقی احمدی و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه روز سه شنبه ششم مهرماه با حضور در نمایشگاه هفته دفاع مقدس که در محل در اصلی دانشگاه برپا می باشد، ضمن بازدید از تمامی غرفه های نمایشگاه، در دیدار با سمیه اهوارکی دانشجوی دکتری رشته علوم قرآن و حدیث دانشگاه و همسر شهید مدافع حرم «جواد اله کرم» از مقام شامخ این شهید بزرگوار تجلیل کرد.

دکتر محمد تقی احمدی و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه روز سه شنبه ششم مهرماه با حضور در نمایشگاه هفته دفاع مقدس که در محل در اصلی دانشگاه برپا می باشد، ضمن بازدید از تمامی غرفه های نمایشگاه، در دیدار با سمیه اهوارکی دانشجوی دکتری رشته علوم قرآن و حدیث دانشگاه و همسر شهید مدافع حرم «جواد اله کرم» از مقام شامخ این شهید بزرگوار تجلیل کرد.
رئیس دانشگاه از شهدای مدافع حرم به عنوان ناجیان بزرگ مردم مسلمان منطقه نام برد و افزود: شهدای بزرگوار مدافع حرم در واقع ناجیان ملل و مردم مسلمان منطقه از خطر فتنه های گسترده تکفیری و انحرافات دینی هستند. این شهیدان از جان گذشته تنها شهید در راه وطن نیستند، بلکه شهید در راه اسلام به معنی جهانی آن می باشند.
وی با تأکید بر اینکه از توصیف مقام والا و گرانقدر شهدا عاجز است، در خصوص شهید جواد اله کرم گفت: همانگونه که همسر شهید اله کرم اشاره کرد، این مدافع بزرگوار حرم با وجود اینکه 3 بار در جبهه مجروح شده بود باز بر حضور در برابر دشمنان اسلام اصرار داشته و به جبهه های نبرد با باطل بازگشت تا به درجه رفیع شهادت نائل شد. این نشان دهنده ی عزم و اراده ی راسخ و ایمان قوی این شهید بزرگوار است. این مقام و درجه معنوی را هر کسی کسب نمی کند.
دکتر احمدی ادامه داد: تقدیر و سپاس از خانواده معظم شهدا و بزرگداشت این عزیزان را نه تنها با جدیت رعایت می کنیم، بلکه این امر را ترویج می کنیم و باید همه بیاموزیم. شهید جواد اله کرم فرمانده ای شجاع، طراح، توانمند و استثنایی بوده اند و من به پاس مقام والای این شهید بزرگوار لوح تقدیری را به همسر ایشان که از دانشجویان دوره ی دکتری دانشگاه می باشند تقدیم می کنم.

نمایشگاه هفته دفاع مقدس

سمیه اهوارکی دانشجوی دکتری علوم قرآنی و حدیث دانشگاه و همسر شهید مدافع حرم جواد اله کرم نیز در سخنانی گفت: شهدا همواره دغدغه ی دفاع از انقلاب و اسلام و پایبندی به آرمان های امام شهدا را داشتند. شهدای مدافع حرم که برخی از آنها دوران انقلاب را ندیدند و در واقع بچه های زمان جنگ بودند، به دلیل طرز تفکر و بصیرتی که از آن برخوردار بودند، راهشان را انتخاب کرده و در نهایت به هدف خود و این مقام والا رسیدند.
وی افزود: خدا را شاکرم که توانستم در این راه همراه شهید باشم و مانعی برای رسیدن به اهداف شهید نبودم. امیدوارم خداوند به ما کمک کند تا بعد از این نیز در راه شهدا قدم برداشته و وظایفی که در قبال شهدا داریم را به خوبی انجام دهیم. هر کس در هر جایگاه، شغل و مقامی که قرار دارد باید به وظیفه و تکلیفش عمل کند و از انقلاب دفاع کرده و پرچم ایران اسلامی را با افتخار بالا ببرد.
در ادامه این بازدید رسول هوشمند فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه ضمن همراهی و ارائه توضیحات در خصوص نمایشگاه از حضور هیأت رئیسه تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است این نمایشگاه با هدف بزرگداشت هفته دفاع مقدس و غرفه های متنوع کتاب، ادوات جنگی، آموزش قرآن، تست رایگان قند خون، تست رایگان HIV، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و شبکه های مجازی، در محل در اصلی دانشگاه میزبان علاقمندان است.

6 مهر 1395 / تعداد نمایش : 1485