متن کامل خبر


 
شعار دانشگاه باید به دانشجویان هدف فکری و جهت فعالیت را نشان دهد

خلاصه خبر: رییس دانشگاه در نشست شورای دانشگاه که سیزدهم مهرماه در سالن این شورا برگزار شد به مصوبات اخیر هیات امناء اشاره کرد.

رییس دانشگاه در نشست شورای دانشگاه که سیزدهم مهرماه در سالن این شورا برگزار شد به مصوبات اخیر هیات امناء اشاره کرد.

دکتر احمدیدکتر احمدی رییس دانشگاه در سخنانی به نشست هیات امنای دانشگاه در هفته گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در این نشست برخی از امور تفویض اختیار شده به دانشگاهها مانند اعطای فرصت مطالعاتی به اعضای هیات علمی رسمی آزمایشی، انتصاب مدیریت های ستاره دار برای اعضای هیات علمی پیمانی و ... به عنوان اختیارات هیات رییسه به تصویب رسید.
همچنین برخی از اختیارات مانند تمدید مرخصی بدون حقوق، بازنشستگی و جابه جایی های بودجه به کمیسیون دائمی هیات امنا محول شد که قدم هایی موثر برای توسعه استقلال دانشگاه خواهد بود.
وی افزود: مقررات و برنامه كوتاه مدت پردیس دانشگاهی براي مدت دو سال به تصویب هیات امنا رسید که گشایشي است از بابت روال ها، تشکیلات، تعرفه حق التدریس که بحمدولله به موقع انجام شد.
وی خاطر نشان کرد: شیوه نامه ای نیز برای جذب اعضای هیات علمی غیر تمام وقت مقیم خارج در هیات امنا به تصویب رسید که افرادی با توانایی درخشان و مورد نیاز دانشگاه حداقل به مدت دو ماه پیوسته در طول یکسال بتوانند با حضور در دانشگاه به صورت دوره های کوتاه مدت، استاد راهنمای دوم ویا مشاوره پایان نامه مشارکت کنند.
رییس دانشگاه تاکید کرد: با تصویب هیات امنا، مسائلی از قبیل امکان استفاده از تسهیلات پژوهشی و شرکت در کنفرانس های علمی برای اعضای هیات علمی قراردادي میسر شد. همچنین برخی از اختیارات برای تبدیل وضعیت آنان به پیمانی به دانشگاه داده شد.
وی به آیین نامه فوق العاده بهره وری اشاره و تاکید کرد: آیین نامه ای برای پرداخت حق فوق العاده بهره وری به اعضای غیر هیات علمی تهیه شده است که به افراد کارامد، موثر و با بهره وری بالا و داری چندین شغل و مسئولیت در کار پرداخت خواهد شد.
دکتر احمدی با اشاره به اتمام طرح تحول راهبردی دانشگاه ظرف یک ماه آینده، از روسای دانشکده ها و مدیران گروهها خواست تا با تیم طرح تحول راهبردی جهت پاسخگویی به سوالات آنان نهایت همکاری را داشته باشند. وی با تاکید بر ایجاد شور و نشاط در دانشجویان و اساتید دانشگاه یادآور شد: دانشجویان باید در دانشگاه احساس نشاط، شادابی کنند و به راحتی و با شجاعات نظرات و ایده های خود را بیان کنند.

دانشگاه تربیت مدرس

وی بر لزوم طراحی شعار مناسب دانشگاه تاکید کرد و گفت: طراحی یک شعار مناسب برای دانشگاه که نشان دهنده اهداف دانشگاه باشد و به دانشجویان هدف فکری و جهت فعالیت را نشان دهد بسیار حائز اهمیت است.
رییس دانشگاه در ادامه به جشنواره انجمن های دانشجویی دانشگاه اشاره و اظهار کرد: این یک فعالیت نوپایی است که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی در حال رشد و توسعه است و در حال حاضر بیش از 90 انجمن دانشجویی در دانشگاه شکل گرفته است که این امر امکان توسعه فعالیت های بین رشته ای را برای دانشجویان فراهم می آورد.
وی در ادامه به تبدیل وضعیت دانشکده فناوری های برتر به مرکز تحقیقات بین رشته ای اشاره کرد و گفت: با ارزیابی های صورت گرفته و مشورت شورای راهبردی دانشگاه دانشکده فناوری های برتر قرار است به مرکز تحقیقات بین رشته ای تغییر یابد تا پروژه های بین رشته ای که دانشکده ها به تنهایی نمی توانند آنها را هدایت کنند زیر نظر این مرکز مدیریت شوند و استادان و دانشجویانی که در این نوع تحقیقات فعالیت می کنند از امکانات بالاتری نیز بهره مند شوند.
در ادامه اعضای شورای دانشگاه به بررسی موضوعات مطرح شده و بیان نظرات خود پرداختند.
سپس موضوع ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشکده علوم پزشکی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 95- 1394 و نيز موضوع راه اندازی دوره دکتری رشته علوم سلولی کاربردی در دانشکده علوم پزشکی از سوی اعضای شورا به تصویب رسید.
در ابتدای نشست شورای دانشگاه حجت الاسلام فلاح رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با ایراد سخنانی ضمن تسلیت حادثه تلخ جان باختن حجاج و میهمانان خدا در صحرای منا اظهار داشت: آل سعود گمان می کنند این حوادث اقتدار و حرمت جمهوری اسلامی را در منطقه کم می کند و مناسک دینی را در سطح جهان کمرنگ می نماید، اما اینچنین نیست و آنها به زودی به جزای اعمال خود خواهند رسید. وی در بخش دوم سخنان خود به ادامه بحث عقلانيت قرآني و عقلانیت غربی و بررسی نظریه داروین پرداخت.

20 مهر 1394 / تعداد نمایش : 1210