متن کامل خبر


 
رییس دانشگاه بر پویایی و رشد بیشتر پارک علم و فناوری مدرس تأکید کرد

خلاصه خبر: در نشست مشترک معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با رییس، معاون پژوهشی و فناوری و سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه که 26 خردادماه در ساختمان شماره دو پارک علم و فناوری مدرس برگزار شد، دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه ضمن یادآوری نقش کلیدی دانشگاه تربیت مدرس در راه اندازی و ایجاد دوره های تحصیلات تکمیلی بر اساس آرمان های امام راحل، خواستار پشتیبانی و حمایت وزارت علوم جهت پویایی و رشد بیشتر پارک علم و فناری مدرس شد.

در نشست مشترک معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با رییس، معاون پژوهشی و فناوری و سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه که 26 خردادماه در ساختمان شماره دو پارک علم و فناوری مدرس برگزار شد، دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه ضمن یادآوری نقش کلیدی دانشگاه تربیت مدرس در راه اندازی و ایجاد دوره های تحصیلات تکمیلی بر اساس آرمان های امام راحل، خواستار پشتیبانی و حمایت وزارت علوم جهت پویایی و رشد بیشتر پارک علم و فناری مدرس شد.
دکتر احمدی به 30 هزار فارغ التحصیل دانشگاه و جایگاه تربیت مدرس در تولید علم در میان سه دانشگاه اول کشور اشاره کرد و در خصوص فعالیت پارک علم و فناوری گفت: با وجود ایجاد وقفه در فعالیت پارک، دانشگاه تربیت مدرس قابلیت و ظرفیت های بسیاری دارد و به همین دلیل چشم انداز امید بخشی برای پارک و مراکز رشد دیده می شود. بی شک دانشگاه می تواند در حوزه فناوری بدرخشد.
وی افزود: برای فعالیت مجدد پارک از تجربه دکتر امی و همکارانش در حوزه فناوری استفاده شد و سرمایه گذاری هایی صورت گرفت تا پارک دوباره فعال و پویا شود. هم اکنون اهدافی که برای سال 95 مطرح شده در حال پیگیری است. امیدواریم با پشتیبانی های لازم بتوانیم فعالیت ها را گسترده تر کرده و در ادامه به اهداف برنامه ششم و برنامه ده ساله دست یابیم.
رئیس دانشگاه از ایجاد مرکز شتاب دهنده در ساختمان دانشکده فنی و مهندسی خبر داد و گفت: این مرکز به منظور تسهیل ارتباط در مجاورت آزمایشگاه های بزرگ فنی و مهندسی دایر می شود. از اهداف آن می توان به ایجاد ارتباط بین فارغ التحصیلان و دانشجویان اشاره کرد. این مرکز محل گفتگوهای دائمی و محلی برای ایجاد ایده های نو خواهد بود.
دکتر احمدی در این نشست به اهمیت توسعه روابط بین الملل در دانشگاه اشاره کرد و افزود: دانشگاه تربیت مدرس در زمینه توسعه روابط بین الملل فعالیت های بسیاری انجام داده است. شورای همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه در فعالیت های یکساله خود بصورت اتاق فکر عمل کرده و تلاش های چشمگیری داشته است تا شأن بین المللی دانشگاه را احیا کند.
وی به طرح نوآورانه هم ترازی دانشگاه تربیت مدرس با 200 دانشگاه برتر جهان در برنامه راهبردی دانشگاه اشاره و تشریح کرد: اساتید پیشکسوت و برجسته دانشگاه این طرح نوآورانه را با هدف ارتقاء دانشگاه تربیت مدرس تهیه کردند تا دانشگاه به جرگه 200 دانشگاه برتر جهان راه یابد. اگر بودجه کافی برای این طرح فراهم شود دانشگاه یک شتاب همراه با خودکفایی برای رسیدن به هدف ورود به جمع 200 دانشگاه برتر در 5 سال آینده خواهد گرفت. امیدواریم شرایط فراهم شود و در این زمینه الگویی برای دانشگاه های دیگر باشیم.

26 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 1915