متن کامل خبر


 
از تصويب آيين نامه جديد حق التدريس اساتيد خبر داد

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها دهم خرداد ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها دهم خرداد ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي اين نشست حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در سخناني به نزديك شدن به ماه مبارك رمضان و آثار و بركات روزه گيري در روزهاي طولاني و گرم تابستان اشاره نمود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به ادامه بحث نقد و بررسي نظريه داروين پرداخت و گفت: بحث تكامل كه در نظريه داروينيسم مطرح است همواره به اين صورت نيست كه در طي زمان همه چيز به سمت تكامل پيش برود چه بسا در زمينه هاي مختلف از جمله آرمان هاي اجتماعي و عدالت خواهي ، آرمان هاي اخلاقي و ... ما پيشرفتي نداشتيم. در زمينه تكامل زيستي و سطح استعدادهاي بدني انسان نيز شواهد دال بر عدم تكامل انسان در طول زمان است و نظرات متفاوتي در اين خصوص از سوي موافقان بحث تكامل مطرح است.
در ادامه دكتر احمدي رييس دانشگاه در خصوص برگزاري كارگاه آموزشي مشترك ميان دانشكده مهندسي عمران و دانشگاه گوانجو چين به ميزباني دانشگاه و نيز برگزاري كارگاه آموزشي افزایش ظرفیت و تجاری‌سازی فناوری در دانشگاه از سوي دانشكده حقوق مطالبي را عنوان و ابراز اميدواري نمود كه برگزاري كارگاههاي بين المللي هرچه بيشتر در دانشگاه گسترش يابد.
وي در ادامه به تصويب آيين نامه حق التدريس اساتيد اشاره كرد و گفت: طبق بررسي هاي صورت گرفته دانشگاههاي بزرگ كشور از سقف كمتر از 24 واحد در حق اتدريس بهره مند مي باشند و دانشگاه ما نيز سقف 30 واحد را براي حق التدريس در نظر گرفته بود اما با توجه به كسري موظفي برخي از اساتيد جوان تر و پر شدن سقف اساتيد با سابقه و با توجه به نگراني از نظر كيفيت هدايت پايان نامه ها و عدم تمركز راهنمايي پايان نامه بر روي افراد خاص و توزيع عادلانه تر آن ميان اساتيد گروه ها عدد 22 واحد براي هر ترم اصلي و 15 واحد براي ترم تابستان به تصويب هيات رييسه دانشگاه رسيد تا اساتيد را به اين سمت سوق دهيم كه پايان نامه ها را در ترم دوم و سوم تابستاني به مرحله دفاع برسانند. دكتر احمدي همچنين در خصوص پذيرش دانشجوي دكتري و نحوه اعلام اسامي پذيرفته شدگان و لزوم اعلام دستورالعمل اين كار به روساي دانشكده ها و مديران گروهها از سوي معاونت آموزشي مطالبي را عنوان كرد.
در ادامه اعضاي شورا مطالبي را در خصوص نحوه محاسبه حق التدريس، گرنت پژوهشي اساتيد و تخصيص زمين هاي ضلع غربي دانشكده كشاورزي به دانشگاه مطالبي را عنوان كردند.
همچنين روساي دانشكده هاي حقوق،‌ علوم زيستي و منابع طبيعي با اشاره به برگزاري كارگاهها و همايش هاي بين المللي برگزار شده اخير از جمله همايش عدالت ترميمي و پيشگيري از جرم،‌ كارگاه آموزشي افزایش ظرفیت و تجاری‌سازی فناوری در دانشگاه، كارگاه بين المللي كنگره ژنتيك و كارگاه آموزشي مديريت جنگل هاي شمال ، برگزاري اين كارگاه ها و بازتاب آن را در عرصه بين المللي بسيار مثبت عنوان كردند.

11 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 1273