متن کامل خبر


 
Microsoft exchange به صورت آزمایشی در مرکز رایانه نصب شد

خلاصه خبر: در جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه که روز دوشنبه بیستم اردیبهشت ماه با حضور دکتر احمدی، دکتر فتح الهی و اعضای شورا برگزار شد، ایمیل سرورهای دیگر جهت جایگزین نمودن ایمیل سرور دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه که روز دوشنبه بیستم اردیبهشت ماه با حضور دکتر احمدی، دکتر فتح الهی و اعضای شورا برگزار شد، ایمیل سرورهای دیگر جهت جایگزین نمودن ایمیل سرور دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه دکتر روانشاد مدیر مرکز رایانه و اطلاع رسانی دانشگاه به مشکلات ایمیل سرور موجود در دانشگاه اشاره کرد و گفت: عدم پشتیبانی سیستم ایمیل، عدم وجود سخت افزارهای مناسب، ظرفیت محدود ایمیل سرور موجود، اصل نبودن نرم افزار ایمیل سرور و مشکل پیش آمده اخیر برای سرور ایمیل دانشگاه، مرکز رایانه را بر آن داشت که به بررسی ایمیل سرورهای دیگر جهت جایگزین نمودن ایمیل سرور دانشگاه اقدام نماید.
وی در ادامه از نصب آزمایشی Microsoft exchange در مرکز رایانه خبر داد و در خصوص ویژگی های آن اظهار داشت: Microsoft exchange که در دانشگاه هاروارد نیز پیاده سازی شده است دارای محیط ساده، کاربردی آسان، ویرایشگر متنی با قابلیت پشتیبانی کامل از نگارش زبان فارسی و سایر زبان ها، امنیت بالا و انتقال اطلاعات سریع و ایمن می باشد.
پس از بحث و تبادل نظر اعضای شورا مقرر گردید مرکز رایانه اطلاعات تکمیلی در رابطه با مهاجرت به ایمیل سرور جدید را فراهم نموده و ضمن تهیه جدول مقایسه ای سیستم های ایمیل در دانشگاه های معتبر دنیا، بررسی دقیقی در خصوص هزینه خرید و پشتیبانی سیتم جدید به عمل آورد و گزارش را در جلسه آتی شورا جهت تصمیم گیری نهایی ارائه دهد.
در ادامه جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه، فعال سازی دامین مرکزی و اتصال کلیه سیستم ها به آن بررسی و مورد تصویب قرار گرفت و مقرر گردید در فاز اول کامپیوترهای موجود در ساختمان مرکزی به سیستم دامین دانشگاه متصل گردد.
در این جلسه همچنین گزارش روند پیشرفت پورتال دانشگاه ارائه و مسائل پیرامون صفحات شخصی اساتید در پورتال مورد بررسی قرار گرفت.

5 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 1360