متن کامل خبر


 
نشست خبري كنگره ملي آموزش عالي ايران برگزار شد

خلاصه خبر: نشست خبري كنگره ملي آموزش عالي ايران، بيست و سوم فروردين ماه با حضور مسئولان اين كنگره و جمعي از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست خبري كنگره ملي آموزش عالي ايران، بيست و سوم فروردين ماه با حضور مسئولان اين كنگره و جمعي از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در اين نشست خبري ، دكتر محمد جواد رسایی دبیر اجرایی کنگره آموزش عالی ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: به دلیل آنکه در آموزش عالی ضرورت بازنگری، نوسازی و هدایت به صورت مستمر وجود دارد کنگره آموزش عالی ایران در تاریخ 25 و 26 فروردین ماه 95 به سفارش معاونت آموزشی وزارت علوم در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
وی ادامه داد: تقریبا شش ماه برای برگزاری این کنگره تلاش شده و به منظور بررسی تصمیمات اتخاذ شده در حوزه آموزش عالی معاونین و افراد با سابقه در آموزش عالی در این کنگره شرکت می کنند.
رسایی در خصوص مهمانان این کنگره اظهار داشت: ما یک کمیته علمی متشكل از انجمن هاي علمي مرتبط با اموزش عالي تشكيل داديم و از آنها خواستيم که افراد فعال در حوزه علمی و هم در حوزه اجرایی را به ما معرفی کنند و بر اين اساس تمامي سخنرانان اين كنگره افراد معتبر و برجسته اي در زمينه نظريه پردازي و اجرا در حوزه آموزش عالي هستند.
در ادامه دكتر مختار جلالی دبیر علمی کنگره و معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس تصريح كرد: مباحث مرتبط با آموزش عالی براساس توصیه وزارت علوم تحقیقات و فناوری جزء محورهای اصلی می باشد و اهداف اصلی این کنگره در زمینه سیاستگذاری در فرآیند آموزش عالی است.
وی به تشریح اهداف کنگره آموزش عالی ایران پرداخت و افزود: بين المللي شدن دانشگاهها، اقتصاد آموزش عالی و اقتصاد دانش بنيان، دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین و آمایش آموزش عالی از جمله اهداف برگزاری کنگره است. این کنگره از جنبه تئوری و علمی به جنبه عملی و کاربردی سوق داده شده است و براساس نیازها و چالش های موجود در حوزه آموزش عالی بوده است.
معاون آموزشي دانشگاه با اشاره به برگزاری کارگاه هاي آموزشي در این کنگره يادآور شد: 7 کارگاه در صبح و عصر بيست و پنجم فروردين ماه برگزار می شود که یک کارگاه مخصوص معاونان آموزشی دانشگاه ها می باشد. كه 25 نفر از معاونان آموزشی دانشگاه ها شرکت می کنند که برخی از کارگاه ها متقاضیان بیشتری دارد. برای فرآیندهاي آموزش عالی و توسعه متوازن آموزش عالی و توجه به كيفيت آموزشي هم کارگاه هایی دیده شده است. هم چنین یک کارگاه تحت عنوان برنامه استراتژیک آموزش عالی برگزار خواهد شد.
وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به استمرار کنگره در قالب دبیرخانه دائمی گفت: بنا شده که این کنگره در قالب دبیرخانه دائمی هر سال در یکی از دانشگاه ها برگزار شود. یکی از مهمترین ویژگی های برگزاری این کنگره سبز بودن آن است و این به معنی آن است که حداقل ممکن از کاغذ استفاده شده و بیشتر از فضای مجازی استفاده می کنیم و سايت این کنگره به نشاني Amoozeshalee.ir نیز تاکنون بیش از 85 هزار مراجعه کننده داشته است. همچنين كنگره آموزش عالي به صورت انلاين از سايت كنگره و صفحه اصلي سايت دانشگاه قابل مشاهده خواهد بود.
وي خاطر نشان كرد: اميدواريم به مناسبت برگزاري هر كنگره در آموزش عالي ، هزار درخت در فضاهاي متعلق به آموزش عالي كشور كاشته شود و اين امر يك نهضت سبزي را ايجاد كند كه به نتيجه اي ماندگار براي نسل آينده منتهي گردد.

25 فروردین 1395 / تعداد نمایش : 1359