متن کامل خبر


 
تفاهم نامه همکاری دانشگاه گوانجو و دانشگاه تربیت مدرس امضاء شد

خلاصه خبر: با حضور هیأت دانشگاهی از دانشگاه گوانجو چین و برگزاری دو نشست مشترک طی روزهای بیست و سوم و بیست و پنجم اسفندماه سال 94 در دانشگاه تربیت مدرس، تفاهم نامه همکاری مابین دو دانشگاه با هدف توسعه و تداوم تعاملات و گسترش همکاری های علمی بین المللی امضاء شد.

با حضور هیأت دانشگاهی از دانشگاه گوانجو چین و برگزاری دو نشست مشترک طی روزهای بیست و سوم و بیست و پنجم اسفندماه سال 94 در دانشگاه تربیت مدرس، تفاهم نامه همکاری مابین دو دانشگاه با هدف توسعه و تداوم تعاملات و گسترش همکاری های علمی بین المللی امضاء شد.
در نشست نخست که روز یکشنبه بیست و سوم اسفندماه با حضور دکتر فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری، دکتر خاجی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی، دکتر غلامحسین زاده رئیس دانشکده علوم انسانی، دکتر شکیب رئیس دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، دکتر خداداد حسینی رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد و هیأت چینی به سرپرستی پروفسور جونزونگ معاون پژوهشی و بین المللی دانشگاه گوانجو برگزار شد، دکتر فتح الهی ضمن اشاره به اهمیت رویکرد بین المللی شدن دانشگاه ها و توسعه تعاملات، بر داشتن ابتکار عمل در روابط مابین دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه گوانجو تأکید کرد و گفت: برای توسعه همکاری در حوزه آموزش عالی می بایست در روابط بین دانشگاه ها و روابط مابین دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه گوانجو ابتکار عمل صورت گیرد. عامل مؤثر دیگر در توسعه تعاملات و روابط، تعیین حوزه های همکاری و نحوه انجام همکاری های مشترک است که باید در این نشست و ملاقات های دیگر طراحی گردد.
وی در خصوص حوزه های همکاری دو طرف تصریح کرد: همکاری مابین طرفین در حوزه های پژوهشی و آموزشی است و در سه برنامه پیشنهاد می گردد. در حوزه مهندسی عمران در دو قسمت بلایای طبیعی (Natural Disaster) به سرپرستی دکتر شکیب و مهندسی محیط زیست به سرپرستی دکتر گنجی دوست، در حوزه علوم انسانی و علوم اجتماعی متشکل از مطالعات فارسی و مطالعات خاورمیانه به سرپرستی دکتر غلامحسین زاده و سومین برنامه در زمینه طرح های اقتصادی به سرپرستی دکتر خداداد حسینی.
دکتر فتح الهی در تشریح نحوه همکاری دو دانشگاه پیشنهاد داد: نحوه همکاری به صورت همکاری های مشترک پژوهشی، راهنمایی مشترک پروژه های دانشجویان دکترا، برگزاری کنفرانس ها و کارگروه های مشترک و تبادل استاد و دانشجو پیشنهاد می گردد.
پروفسور جونزانگ نیز ضمن اشاره به فرهنگ غنی مردم ایران در خصوص توسعه ارتباطات با دانشگاه تربیت مدرس در جهت رسیدن به دستاوردهای مشترک علمی اعلام آمادگی کرد و افزود: از حضور محققان و دانشجویان دوره دکترای دانشگاه تربیت مدرس برای گذراندن دوره های مطالعاتی و پژوهشی در دانشگاه گوانجو استقبال می کنیم. همکاری در حوزه مهندسی عمران از چندی پیش آغاز گردیده و امیدواریم در حوزه های مدیریت و اقتصاد و علوم انسانی نیز همکاری ها ایجاد شود. همچنین دانشگاه گوانجو تصمیم دارد که رشته زبان و ادبیات فارسی را راه اندازی کند.
دکتر غلامحسین زاده ،دکتر خداداد حسینی، دکتر گنجی دوست و دکتر شکیب نیز در طول این نشست با بیان نظرات خود در حوزه های تخصصی و ارائه پیشنهاد در زمینه همکاری های مشترک پرداختند.
گفتنی است تفاهم نامه همکاری دو دانشگاه در نشست دوم که روز سه شنبه بیست و پنجم اسفندماه برگزار شد، به امضاء طرفین رسید.

16 فروردین 1395 / تعداد نمایش : 2537