متن کامل خبر


 
موزه علم و فناوري و باشگاه دانش آموزان نخبه در پارك علم و فناوري دانشگاه تاسيس مي شود

خلاصه خبر: در نشست هفدهم اسفند ماه شوراي دانشگاه، گزارش برنامه و عملکرد مرکز رشد علوم زیستی پارک علم و فناوری از سوي مسئول این مرکز مطرح شد.

در نشست هفدهم اسفند ماه شوراي دانشگاه، گزارش برنامه و عملکرد مرکز رشد علوم زیستی پارک علم و فناوری از سوي مسئول این مرکز مطرح شد.
دکتر عرفانی به معرفي واحدها و برنامه ها و اهداف اين مركز و مقايسه آن با يكي از مراكز مهم شهر حيدر آباد هند پرداخت.
وي در خصوص چشم انداز آتي مركز تاكيد كرد:‌ ما بايد سالي 20 واحد را در مركز مستقر كنيم و طي 4 سال آينده حداقل بايد امكان استقرار 80 واحد را در فضاي مفيد 1000 متر مربع داشته باشيم و تا سال 1404، 100 واحد ديگر به اين مجموعه اضافه شود.
وي با تاكيد بر حمايت از شركت هاي كوچك اظهار داشت: در تبديل دانشگاه به يك دانشگاه نسل شوم و كارآفرين ، شركت هاي كوچك و متوسط نقش مهمي دارند و بايد از آنها حمايت شود.
وي افزود: راه اندازي موزه علم و فناوري و نيز پارك تفريحي ويژه اردوهاي دانش آموزي در 20 هكتار از فضاي پارك در دستور كار قرار دارد. همچنين در بخش ديگري از پارك،‌ باشگاه دانش آموزان نخبه ايجاد مي شود تا فضايي براي كار بر روي طرح هاي فناورانه آنان فراهم شود.
وي ادامه داد: در دانشكده ها نيز بايد كلاس هاي آموزشي براي ايده پردازي و خلاقيت برگزار شود و با كمك انجمن هاي علمي استارت آپ هاي مختلف برگزار شود.
در ادامه دكتر حجت رييس دانشكده مهندسي مكانيك در راستاي ارائه تجربه موفق دانشكده ها به ارائه تجربه موفق دانشکده مهندسی مکانیک در زمينه انتشار «مجله مهندسی مکانیک » پرداخت.

22 اسفند 1394 / تعداد نمایش : 1474