متن کامل خبر


 
دانشگاهيان با آرمان هاي امام خميني (ره) تجدید میثاق کردند

خلاصه خبر: به مناسبت گرامیداشت سی و هفتمين سالگرد پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی هيات رييسه، مسئولان و دانشگاهيان دانشگاه، چهاردهم بهمن ماه با حضور در حرم مطهر بنیان گذار انقلاب اسلامی با آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی تجديد میثاق کردند.

به مناسبت گرامیداشت سی و هفتمين سالگرد پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی هيات رييسه، مسئولان و دانشگاهيان دانشگاه، چهاردهم بهمن ماه با حضور در حرم مطهر بنیان گذار انقلاب اسلامی با آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی تجديد میثاق کردند.
در سومين روز از دهه مبارك فجر دانشجويان، اساتيد و مسئولان آموزش عالي كشور با نثار تاج گل و قرائت فاتحه با آرمان‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی تجدید بیعت کردند و یاد و خاطره امام و شهدا را گرامی داشتند.
در این مراسم دانشگاهیان با قرائت میثاق‌نامه‌ای با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.
در بخشي از این میثاق‌نامه‌ آمده است: به شکرانه و پاسداشت این محبت عظم در پیشگاه خداوند یکتا پیمان می‌بندیم که با گسترش و تعمیق فعالیت‌های علمی و پژوهشی و تربیت متخصصان متعهد در دانشگاه‌ها و مراکز علمی قوام‌بخش شجره طیبه انقلاب اسلامی باشیم و همه همت، دانش و مهارت خود را برای اعتلای علمی و فناوری کشور به کار بگیریم.
ما دانشگاهیان براین باوریم که اعتلای علمی، پژوهشی و فناوری، موجب اقتدار میهن عزیزمان می‌شود. بی‌تردید قوام و استمرار این خیزش علمی نیز به التزام برنامه‌ریزان و مجریان به رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه وابسته است. استمرار رشد علمی و فناوری کشور و اجرای منویات و سیاست‌های ایشان در حوزه‌های گوناگون علمی، سیاسی، اجتماعی ضرورت استقرار و استمرار اقتصاد مقاومتی و استفاده از فرصت ایجاد شده در توافق هسته‌ای و اجرای برجام نیز با اتکا به توان پژوهشگران و متخصص‌گران داخلی و حمایت همه جانبه از دانشگاهیان میسر است.
ما دانشگاهیان در آستانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، با تاسی به رهنمودهای امام راحل و تاکید مقام معظم رهبری برای همدری و همزبانی دولت و ملت همه افراد و گروه‌ها را به حفظ امید و تقویت وحدت، انسجام ملی و حضور و مشارکت فعال و آگاهانه در انتخابات دعوت می‌کنیم و متعهد می‌شویم که همه ظرفیت‌های علمی و حرفه‌ای خود را برای تحکیم همدلی و همزبانی دولت و ملت و برگزاری باشکوه این رویداد بزرگ تاریخی کشور به کار بگیریم.
ما دانشگاهیان با اعلام مراتب تقدیر و حمایت خود از تلاش‌های دیپلماتیک و درخور تحسین دولت تدبیر و امید در مسیر تحقق فرهنگ گفت‌وگو در عرصه بین‌المللی توافق جامع هسته‌ای، لغو تحریم‌های ظالمانه و تلاش برای احقاق حقوق حقه ملت ایران خود را مکلف می‌دانیم برای بهره‌گیری مناسب‌تر از این فرصت، ادامه اقتدار و جهاد علمی، بهبود فضای اقتصادی و اجتماعی و تسریع در روند رشد همه جانبه کشور بیش از پیش دولت را یاری رسانیم.

14 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 794