متن کامل خبر


 
پشنهاد طرح فعال سازی معاونت بین الملل در نشست شورای همکاری های علمی بین المللی دانشگاه

خلاصه خبر: نهمین نشست شورای همکاری های علمی بین المللی دانشگاه هفتم دیماه جاری با حضور رئیس دانشگاه و اعضای شورا برگزار شد.

نهمین نشست شورای همکاری های علمی بین المللی دانشگاه هفتم دیماه جاری با حضور رئیس دانشگاه و اعضای شورا برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر خاجی رئیس دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه به نشست خود با مقامات وزارت امور خارجه و تأکید بر توسعه همکاری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشورهای هند، ارمنستان و آفریقای جنوبی و برگزاری جلسات با سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی در ایران اشاره کرد و از بحث پیرامون انعقاد تفاهم نامه فی مابین دانشگاه تربیت مدرس و وزارت امور خارجه به منظور توسعه همکاری های دوجانبه خبر داد.
وی همچنین در راستای بسط تعاملات با اتحادیه بین المللی دانشگاه ها (IAU) ، حضور دکتر محمد تقی احمدی در کنفرانس عمومی سال 2016 این اتحادیه که در دانشگاه سیام تایلند برگزار می شود را مطرح کرد.
در ادامه نشست شورای همکاری های علمی بین المللی دانشگاه، دکتر خاجی طرح خود در خصوص فعال سازی واحد بین الملل دانشگاه را ارائه کرد و گفت: این طرح در دو بخش، دفتر همکاری های علمی و بین المللی و واحد بین الملل ارائه می شود؛ بطوریکه دفتر همکاری های علمی و بین المللی در حوزه برنامه ریزی و سیاستگذاری فعالیت های بین المللی و واحد بین الملل در حوزه اجرای فعالیت های مزبور اقدام می کند.
اعضاء شورا پس از بحث و تبادل نظر، فعال سازی معاونت بین الملل که در برگیرنده کلیه بخش های مربوط به فعالیت های بین المللی است را پیشنهاد دادند.
در بخش دیگری از از جلسه، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه پلی تکنیک باری ایتالیا در حوزه معماری مورد بررسی قرار گرفت. دکتر احمدی در این خصوص پیشنهاد دادند تا در قالب تفاهم نامه مابین دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه باری تعدادی از دانشجویان ایرانی، بخشی از دوره مطالعاتی خود را در دانشگاه طرف ایتالیایی گذرانده و از رساله خود در هر دو دانشگاه دفاع نموده و به آنها مدرک تحصیلی دانشگاه باری نیز اعطاء گردد. در نهایت مقرر گردید تفاهم نامه یاد شده در سطح دانشکده ها به امضاء برسد.
ریس دانشگاه همچنین خواستار تعیین رویه انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بین المللی در دو سطح کلان (رؤسای دانشگاه ها) و سطح خرد (رؤسای دانشکده ها) شد.
در پایان نهمین نشست شورای همکاری های علمی بین المللی دانشگاه مقرر گردید طرح معاونت بین الملل دانشگاه در جلسه آینده شورا ارائه شود. همچنین مقرر شد ضمن بررسی سوابق مربوط به تفاهم نامه دانشگاه با وزارت امور خارجه، متن تفاهم نامه ویرایش و پیش نویس آن تهیه و در جلسه آتی شورا ارائه گردد.

14 دی 1394 / تعداد نمایش : 1261