شنبه 4 اسفند 1397 353

برگزاری باشکوه گردهمایی دانش‌آموختگان حقوق دانشگاه

گردهمایی دانش آموختگان حقوق دانشگاه بعد از ظهر نخستین روز اسفندماه در سالن استاد مطهری دانشگاه برگزار شد.

برگزاری باشکوه گردهمایی دانش‌آموختگان حقوق دانشگاه

در ابتدای این گردهمایی دکتر محمد جعفر حبیب زاده دبیر برگزاری این گردهمایی با ایراد سخنانی بر لزوم ارتباط موثر دانش آموختگان دانشکده حقوق با دانشگاه تاکید کرد. سپس دکتر مرتضی شهبازی نیا رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای ایران و رییس دانشکده حقوق دانشگاه از حضور در جمع خورشیدهای ربانی دانشکده حقوق ابراز خرسندی کرد.
وی ضمن قدردانی از اساتید دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس از جمله محقق داماد از وی جهت بنیان گذاری گروه حقوق دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس تشکر کرد و ادامه داد: دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس مدیون محقق داماد است. دانشکده حقوق اراده جدی جهت ارتباط با دانش آموختگان دارد و با اهتمام ریاست دانشگاه انجمنی در این خصوص تشکیل داده که دست یاری به سمت دانش آموختگان خود دراز کرده است.
رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای ایران با اشاره به فعالیت های دانشکده حقوق، ادامه داد: تا سال 1386 در قالب قبلی فعالیت می کردیم بعد از آن یک گروه به 5 گروه انشعاب پیدا کرد که از دانشکده علوم انسانی منفک شد و به یک دانشکده مستقل تبدیل شد.
مرتضی شهبازی‌‌نیا در این مراسم ضمن تشکر از تعدادی از حقوق دانان حاضر در جلسه گفت: دریغا که مرحوم دکتر شهیدی و برخی دیگر از حقوقدانان در بین ما حضور ندارند. در این جلسه، خورشیدهای ربانی حقوق حضور دارند و ما شاگردان مستقیم این بزرگواران بودیم. این تعداد فارغ‌‌التحصیلان نشان از عملکرد خوب این دانشکده دارد. پا بر خود می‌‌بالیم که دانشگاه حقوق دانشگاه تربیت مدرس نقش ویژه‌‌ای در تامین اساتید حقوق دانشگاه‌‌های جدید و قدیمی کشور بوده است.
وی افزود: آقای محقق داماد استادی هستند که همگی ما در محضر ایشان شاگردی کردیم، به پاس تلاش ایشان در بنیانگذاری این گروه بسیار ممنون هستیم و نام ایشان بر تارک دانشگاه تربیت مدرس می‌درخشد.
شهبازی نیا افزود: نظام اداره دانشگاه تصمیم گرفته که ارتباط مستمر و سازنده خود را با دانش آموختگان حقوق حفظ کند و در این زمینه الگوی مناسبی در این زمینه برای سایر دانشگاه ها نیز ارائه دهد؛ همچنانکه دانشگاه های بزرگ دنیا نیز ارتباط خود را با دانش آموختگان خود قطع نکرده اند و هم افزایی هایی با هم دارند.
رییس اتحادیه سراسری کانون‌‌های وکلای دادگستری ایران اضافه کرد: دانشگاه تربیت مدرس و نظام اداره آن اراده جدی دارد که یک الگوی سازنده در ارتباط با دانشگاه و فارغ‌‌التحصیلان را ارائه دهد. دانشگاه‌‌های بزرگ دنیا این ارتباط را با دانش‌‌آموختگان خود را قطع نکردند.

دانش آموختگان