یکشنبه 21 خرداد 1396 8138

قدردانی رییس دانشگاه از دست اندرکاران نامگذاری ایستگاه مترو "دانشگاه تربیت مدرس"

در ایام فرخنده میلاد کریم اهل بیت، ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد. این خط از روز یکشنبه 21 خردادماه رسما راه اندازی می گردد.

قدردانی رییس دانشگاه از دست اندرکاران نامگذاری ایستگاه مترو

در ایام فرخنده میلاد کریم اهل بیت، ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس افتتاح شد. این خط از روز یکشنبه 21 خردادماه رسما راه اندازی می گردد.
طول این خط ۲۲ کیلومتر و حدفاصل ایستگاه بسیج تا میدان صنعت با ۷ ایستگاه می باشد. در حال حاضر تنها دو رام قطار که به صورت سقفی از بریانک وارد این ایستگاه شده است فعالیت خواهد داشت، هدوی یا همان سرفاصله حرکت قطار در این خط با توجه به اینکه تنها دو رام قطار به صورت رفت و برگشت به طور همزمان فعالیت می کنند ۴۰ تا ۴۵ دقیقه خواهد بود. ساعت کار مترو فعلاً از ساعت ۱۰ تا ۱۳ با ۷ ایستگاه بسیج، میدان محمدیه، بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت خدمات دهی می کند.
خط هفت مترو تهران، عمیق‌ترین خط متروی تهران است. این خط در برخی نقاط عمق خط حتی به 56 متر نیز می‌رسد و از آنجایی که از زیر کلیه خطوط متروی شهر تهران عبور می‌کند، آن را عمیق‌ترین خط مترو می‌نامند که بیشترین ایستگاه‌های تبادلی را نیز با سایر خطوط دارد.
در پی نامگذاری ایستگاه مترو واقع در تقاطع بزرگراه های شهید چمران و جلال آل احمد به نام دانشگاه تربیت مدرس رییس دانشگاه در پیامی از اعضای شورای شهر، شهردار و مدیر عامل شرکت حمل و نقل متروی شهری تهران و حومه قدردانی کرد.
در متن پیام دکتر احمدی آمده است: ضمن تبریک راه اندازی خط هفت دانشگاه تربیت مدرس، بدینوسیله مراتب سپاس و قدردانی خود، اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارمندان را از تلاش و کوشش اعضای شورای اسلامی، شهردار تهران، مدیر عامل مترو، شهردار منطقه 6 و همه دست اندرکاران راه اندازی خط هفت مترو در نامگذاری یکی از ایستگاهها به نام دانشگاه تربیت مدرس اعلام نمایم. امید است با راه اندازی کامل این خط، دانشگاه بتواند با تعیین روز بدون خودرو، گامی در جهت تحقق و دستیابی به شهر سبز بردارد. قطعاً با راه اندازی این خط و تمایل همکاران به بهره گیری از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو، دانشگاه تربیت مدرس در جهت کاهش استفاده از حمل و نقل شخصی برنامه ریزی خواهد کرد.

 نفشه مسیر مترو