شنبه 19 تیر 1395 8054

تجليل از دو عضو هيات علمي دانشگاه به عنوان دانشمندان برتر صنعت برق کشور

در مراسمي با حضور وزير نيرو و رییس دانشگاه از دكتر محسن پارسا مقدم و دكتر محمود رضا حقي فام استادان دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر دانشگاه به عنوان دانشمندان برتر صنعت برق كشور تجليل شد.

تجليل از دو عضو هيات علمي دانشگاه به عنوان دانشمندان برتر صنعت برق کشور

در مراسمي با حضور وزير نيرو و رییس دانشگاه از دكتر محسن پارسا مقدم و دكتر محمود رضا حقي فام استادان دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر دانشگاه به عنوان دانشمندان برتر صنعت برق كشور تجليل شد.
در این آیین که شامگاه دوشنبه چهاردهم تيرماه در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد از پنج نفر از دانشمندان برتر صنعت برق کشور؛ دكتر «محسن پارسامقدم» استاد دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس، دكتر محمودرضا حقی فام دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیات مدیره و معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، دكتر«محمود فتوحی فیروزآباد» استاد دانشکده برق و رییس دانشگاه صنعتی شریف، «جواد فیض» عضو فرهنگستان علوم ایران و مدیر قطب علمی سیستم های الکترو مغناطیسی کاربردی دانشگاه و «گئورگ قره پتیان» استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر و معاون پژوهشی پژوهشگاه نیرو تجلیل شد.
در این مراسم «حمید چیت چیان» وزیر نیرو اظهار داشت: صنعت برق به عنوان یکی از صنایع پر افتخار کشور و بلکه پرافتخارترین آن است که امروز به بیش از 90 درصد خوداتکایی رسیده است.
به گفته این مقام مسئول، موفقیت به دست آمده حاصل تلاش اساتید بزرگ و دانشمندانی است که چرخ های این صنعت را همواره به گردش در آورده، مدیریت آن را عهده دار بوده و در پیشبرد علمی این صنعت تلاش کرده اند.
چیت چیان افزود: امروز دانشمندان و تلاشگران عرصه برق کشور با اتکاء به دانش خود، از بهترین فرآورده ها و محصولات فناورانه جهان استفاده کرده و آنها را در جهت تعالی و توسعه ایران اسلامی به کار می گیرند.
وی تصریح کرد: هرچند امروز کشور در عرصه تولید علم به رتبه بسیار خوبی در جهان دست یافته، اما ضعف اصلی آن استفاده کافی نکردن از همه ظرفیت علمی کشور در مسیر ارتقای علمی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور است.
وزیر نیرو تاکید کرد: امروز باید بدانیم چگونه از ذخایر علمی و اندیشمندان در رشد و بالندگی جامعه استفاده کرده و اساتید و فعالان محیط های آکادمیک نیز باید در پاسخگویی به نیازهای کشور اثرگذاری و تلاش بیشتری داشته باشند.

دانشمندان برتر صنعت برق کشور

دانشمندان برتر صنعت برق کشور

دکتر محسن پارسا مقدم متولد 1335 مدرک کارشناسي خود را در سال 1358 از دانشگاه صنعتي شريف در رشته مهندسي برق- قدرت اخذ نمود. مدرک کارشناسي ارشد خود را در سال 1365 از دانشگاه صنعتي تويوهاشي و مدرک دکتري خود را در سال 1367 از دانشگاه توهوکو هر دو از کشور ژاپن و در رشته مهندسي برق - قدرت دريافت نمود. از سال 1367 به عنوان عضو هيئت علمي دانشگاه تربيت مدرس در بخش مهندسي برق مشغول به کار مي باشد. در حال حاضر استاد دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر در رشته قدرت، گرايش سيستم هاي قدرت مي باشد.
از جمله زمينه هاي تحقيقاتي وي مي توان به برنامه ريزي سيستم هاي قدرت، سيستم هاي قدرت تجديد ساختار يافته، مديريت انرژي، انرژي هاي تجديد پذيرو کاربرد هوش محاسباتي در سيستم هاي قدرت اشاره كرد.
همچنین دکتر محمودرضا حقی فام متولد سال 1343، داراي مدرك كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري برق- قدرت مي باشد. وي به عنوان استاد تمام برق- قدرت در دانشگاه تربیت مدرس مشغول به فعاليت است. وی دارای تالیفات و سوابق علمی و پژوهشی متعددی در صنعت برق و شبکه های توزیع نیروی برق مي باشد.
روابط عمومی دانشگاه کسب این موفقیت علمی را به دکتر پارسا مقدم، دکتر حقی فام و دیگر دانشگاهیان تبریک می گوید.