دوشنبه 13 آبان 1398 588

سومین دوره اعطای جایزه جهانی مصطفی(ص) برگزار می شود

سومین دوره اعطای جایزه جهانی مصطفی(ص) همزمان با ایام ولادت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) ۲۰ آبان در تالار وحدت برگزار می‌شود.

سومین دوره اعطای جایزه جهانی مصطفی(ص) برگزار می شود

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) ماموریت خود را هم افزایی و ارتقای ظرفیت نقش آفرینان مرتبط با نظام پیشرفت علم، ‌فناوری و نوآوری به منظور اثرگذاری در تحقق تمدن نوین اسلامی ترسیم نموده است که در راستای تحقق این مهم، اعطای جایزه مصطفی(ص) را با هدف الگوسازی از مفاخر علم و فناوری،‌ با تقدیر از دانشمندان برجسته جهان اسلام ، سرلوحه فعالیت خود قرار داده است.
این بنیاد، گام برداشتن در مسیر تحقق این ماموریت متعالی را در هفته جایزه مصطفی(ص) همراه با برگزاری سومین آیین اهدای این جایزه ( 18 تا 21 آبان ماه) با برگزاری ششمین نشست تبادل تجربیات علمی و فناوری (استپ) و چهارمین نشست آشنایی صنایع با دستاوردهای دانشمندان (اپسا) با هدف ایجاد بستر بهره برداری موثر از توانمندی ها و ظرفیت های پراکنده در عرصه علم، ‌فناوری و نوآوری در راستای حل مشکلات بشریت در دستور کار قرار داده است.
نشست ششم تبادل تجربیات علم و فناوری(استپ) که دوره های قبلی آن به میزبانی کشورهای ایران، مالزی، ‌پاکستان و عمان برگزار شده است؛ با حضور یکصد نفر از شخصیت های برجسته بین المللی در زیست بوم علم و فناوری شامل روسای دانشگاه ها و مرازکز تحقیقاتی و دانشمندان برجسته برگزار خواهد شد.
شش موضوع همکاری های علمی، مالی علم و فناوری ، بانوان و علم و فناوری، ارتباطات علم،‌ سلامت و هم بست آب، ‌انرژی و محیط زیست حوزه های مورد نظر در استپ ششم است که در قالب نشست های تخصصی در پنج دانشگاه پیشروی ایران به آن ها پرداخته خواهد شد.
گفتنی است مراسم افتتاحیه هفته جایزه مصطفی(ص) و نیز روز نخست ششمین استپ با محوریت موضوع همکاری های علمی با حضور مدعوین غیرایرانی به همراه نقش آفرینان عرصه علم و فناوری کشور روز شنبه 18 ابان ماه از ساعت 8:30 در دانشگاه الزهرا برگزار می شود.