یکشنبه 12 آبان 1398 744

سخنرانی کارآفرین برتر کشور در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی

نشست کارآفرینی در حوزه کشاورزی، یکم آبان ماه در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی برگزار شد.

سخنرانی کارآفرین برتر کشور در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی

این نشست که با سخنرانی یکی از تولید کنندگان و کارآفرینان برتر کشور همراه بود در راستای تاکید دانشگاه بر تقویت روحیه کارآفرینی در اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان و استفاده از دانش و تجربیات ارزشمند کارآفرینان برتر و برجسته کشور برگزار شد و طی آن مهندس خلیل قلی زاده به عنوان یکی از تولید کنندگان و کارافرینان برتر کشور در حوزه کشاورزی با حضور اعضای هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و دانشجویان در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی به سخنرانی پرداخت.
در آغاز این جلسه دکتر سعید کاظمی نجفی معاون آموزشی دانشکده در سخنان کوتاهی به اهتمام دانشگاه برای تبدیل شدن به یک قطب کارآفرینی نوآورانه در سطح ملی و بین المللی اشاره نمود.
سپس مهندس قلی زاده ضمن ابراز خرسندی به سبب حضور در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی، با اشاره به سابقه فعالیت کاری خود اظهار داشت: علی رغم مشکلات مربوط به تحریم ها و فراز و نشیب های اقتصادی کشور، مهمترین مشکل در این حوزه کاری، نیروی انسانی تحصیل کرده متخصص است.
وی خاطر نشان کرد: برای این که دانش آموخته دانشگاه بتواند یک کارآفرین خلاق و موفق باشد باید چهار ویژگی مهم داشته باشد. اول اینکه به رشته تحصیلی خود باور داشته باشد بطوری که از طریق آن می تواند ثروت و جایگاه اجتماعی و علمی مناسبی بدست آورد. دوم اینکه حاضر به سرمایه گذاری روی اندوخته علمی و زمینه کاری خود باشد. ویژگی سوم؛ تمرکز روی یک موضوع خاص از بین موضوعات بسیار متنوع در رشته تحصیلی است که به آن باور دارد. ویژگی چهارم نیز استفاده از منابع و فرصت های اندک در دسترس مانند بازدید از مراکز تولید صنعتی و مراکز کسب و کار، نمایشگاه های محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی در زمینه مورد علاقه می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بازار سرمایه گذاری به دنبال ایده های خوب و خلاق می باشد و داشتن ایده خوب، مهمترین مرحله در کارآفرینی برای خلق ثروت است.
در ادامه مهندس قلی زاده به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد.

karafarin

گفتنی است مهندس خلیل قلی زاده فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی باغبانی از دانشگاه تهران می باشد. وی از کارآفرینان فعال در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی است و در زمینه تولید و صادرات محصولات گلخانه ای و گیاهان دارویی فعالیت می کند. وی جوایز متعددی را در سطح ملی با عناوین مختلفی مانند کار آفرین برتر کشور، تولید کننده برتر کشور و صادر کننده برتر کشور دریافت نموده است.
ساخت و راه اندازي گلخانه هاي مدرن هيدروپونيک با مصرف بهينه آب و انرژي و بهره وري بالا برای تولید محصولات گلخانه ايي در قالب شرکت سرمایه گذاری رویش طبرستان یکی از فعالیت های مهم مهندس قلی زاده می باشد. تاسیس و راه اندازی شرکت روماک به عنوان مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی که با هدف اصلاح نظام توزيع و تنظيم بازار محصولات کشاورزي و معرفي برند ايراني براي محصولات کشاورزي در بازارهاي جهاني انجام شده از فعالیت های دیگر ایشان می باشد. این مرکز جهت آماده سازي و بازاريابي محصولات کشاورزي به ميزان 330.000 تن و نگهداري و ذخيره سازي 90.000 تن انواع ميوه، سبزي، گوشت و مرغ و ساير محصولات ایجاد شده وفاز اول آن تا چند ماه آینده در جویبار مازندران به طور رسمی راه اندازی می شود. همچنین مهندس قلی زاده تاکنون فعالیت و سرمایه گذاری های مشترک بین المللی بسیار موفقی را در حوزه های ذکر شده به خصوص در کشور روسیه راه اندازی کرده است.