یکشنبه 21 مهر 1398 1073

حضور موفق دانشگاه در سومین نمایشگاه مدیریت سبز دانشگاه ها

سومین نمایشگاه «دستاورد‌های اجرایی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز» از ۲۰ تا ۲۳ مهرماه ۱۳۹۸ در محل سازمان برنامه و بودجه کشور در حال برگزاری است.

حضور موفق دانشگاه در سومین نمایشگاه مدیریت سبز دانشگاه ها

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز شنبه ۲۰ مهرماه با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست، محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه و جمع زیادی از دانشگاهیان برگزار شد.
دکتر آرش رضایی عضو شورای مدیریت سبز دانشگاه با توضیحاتی درباره حضور دانشگاه در این نمایشگاه اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه نمایش دستاوردها و توانمندی های دانشگاه ها در حوزه مدیریت سبز می باشد و با توجه به تامین بودجه مدیریت سبز دانشگاه ها از سوی سازمان برنامه و بودجه، این نمایشگاه در محل این سازمان برگزار می شود تا مسئولان و مدیران از نزدیک با دستاوردهای دانشگاه ها در حوزه مدیریت سبز آشنا شوند.
وی افزود: در این نمایشگاه حدود 50 دانشگاه شرکت کردند و دانشگاه تربیت مدرس نیز در غرفه شماره 13 به ارائه دستاوردهای مربوط به حوزه مدیریت سبز پرداخته است. یک دستگاه آب شیرین کن خورشیدی محصول پردیس کشاورزی دانشگاه و ‌یک دستگاه لامپ خوار محصول پارک علم و فناوری دانشگاه در غرفه دانشگاه تربیت مدرس به نمایش گذاشته شده است.

5

همچنین در غرفه دانشگاه، طرح مدیریت پسماند دانشگاه تربیت مدرس معرفی شد که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت. بروشورهایی نیز بمنظور معرفی خدمات ارائه شده دانشگاه در حوزه مدیریت سبز و معرفی شورای مدیریت سبز دانشگاه ارائه شد و سعی کردیم با کمترین پسماند بیشترین پیام را به بازدیدکنندگان از نمایشگاه و غرفه دانشگاه برسانیم.