دوشنبه 15 مهر 1398 1199

کارگاه آموزشی" آشنایی و کار با سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک" برگزار می شود

کارگاه آموزشی رایگان حضوری با نام "بیست و هفتمین زنگ ایرانداک: کارگاه آشنایی و کار با سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک" دوشنبه 29 مهر در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار می شود.

کارگاه آموزشی

بر پایه قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، همه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش ‌عالی، پژوهشی، و فناوری؛ باید تمام‌متن پیشنهاده‌ها (پروپوزال‌ها)، پایان‌نامه‌ها، و رساله‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود را که بدون طبقه‌بندی باشند، در سامانه‌های اطلاعاتی ایرانداک، ثبت و آنها را همانندجویی کنند.
برای انجام این قانون، «سامانه ثبت پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها، و رساله‌ها» در نشانی SABT.IRANDOC.AC.IR و سامانه «همانندجو» در نشانی TIK.IRANDOC.AC.IR در دسترس همگان گذارده شده است.
برای آشنایی بیشتر مدیران، استادان، کتابداران، و دانشجویان با این سامانه‌ها و برخی دیگر از خدمات ایرانداک، کارگاه آموزشی رایگان حضوری با نام بیست و هفتمین زنگ ایرانداک: کارگاه آشنایی و کار با سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک روز دوشنبه 29 مهر 1398 از ساعت 14 تا 16 در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار می‌شود.
گفتنی است شرکت این کارگاه رایگان بوده و در پایان کارگاه به شرکت‌کنندگان حضوری گواهی ارائه می‌شود و پخش زنده این کارگاه در نشانی irandoc.ac.ir/live در دسترس همگان است.
یادآور می‌شود پس از تکمیل ظرفیت کارگاه، برای تاریخ بعدی نام‌نویسی انجام خواهد شد.
فرایند دریافت پیشینه پژوهش؛ عضویت در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده؛ فرایند ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده؛ فرایند نام‌نویسی و کاربرد سامانه همانندجو؛ نام‌نویسی در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) و دریافت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها؛ و برخی دیگر از سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک از جمله مواردی است که در این کارگاه ارائه خواهد شد.
علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر و نام‌نویسی می توانند به نشانی irandoc.ac.ir/page/2964 مراجعه نمایند.