یکشنبه 24 شهریور 1398 1310

اخبار و رویدادهای دانشگاه را فقط از مراجع رسمی خبری پیگیری کنید

روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس پیرو استفاده برخی از شبکه‌های اجتماعی از عنوان «دانشگاه تربیت مدرس» که مطالب آن‌ها موجب تشویش اذهان دانشگاهیان شده است، موارد زیر را به آگاهی می‌رساند:

اخبار و رویدادهای دانشگاه را فقط از مراجع رسمی خبری پیگیری کنید

۱- مطالب عنوان‌شده در این شبکه‌ها و انتساب آن به «دانشگاه تربیت مدرس» صرفاً بهره‌برداری تبلیغاتی است و بیان دیدگاه‌ها و اعلام مواضع آن‌ها از این طریق؛ برداشت‌های شخصی و خلاف‌واقع بوده و استفاده از عنوان رسمی دانشگاه در برخی از این شبکه‌ها بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم است.
۲- مدار حرکت حرفه‌ای اطلاع‌رسانی دانشگاه تربیت مدرس به‌عنوان یک نهاد مولود انقلاب اسلامی؛ همواره بر اساس ۳ اصل شرع، قانون و اخلاق است، لذا رسانه‌های رسمی این دانشگاه خود را متعهد به اصول دینی و انقلابی، اعتقادات مذهبی، آداب و سنن گروه‌های مختلف قومی و فرهنگی، مفاخر ملی، توجه ویژه به حفظ کرامت اشخاص می‌دانند و وفادارانه در جهت پیشبرد ‌این اهداف گام برمی‌دارند.
۳- از فعالان رسانه‌ای و مخاطبان دانشگاهی درخواست می‌شود در شرایطی که شاهد انعکاس اخبار موفقیت‌های علمی دانشگاهیان هستیم از دامن زدن به مسائل حاشیه‌ای که به وفاق دانشگاهیان خدشه وارد می‌کند، پرهیز کرده و به انتشار روحیه امید در دانشگاه همت گمارند.
4- اخبار و رویدادهای دانشگاه فقط از طریق پایگاه خبری و شبکه‌های رسمی اطلاع‌رسانی مجازی که پیوندهای آن در تارنمای دانشگاه برای همگان قابل دسترس است (پایگاه خبری+ تلگرام+ اینستاگرام+ آپارات+) منتشر می‌شود. بدیهی است این دانشگاه درباره انتشار اخبار و اطلاعات نادرست برخی شبکه های اجتماعی که ارتباط سازمانی و مجوز قانونی از نهادهای ذی ربط را کسب نکرده اند، مسئولیتی ندارد.
از مخاطبان دانشگاهی نیز درخواست می‌شود در دریافت و انتقال آخرین اخبار صحیح، فقط به این مرجع رسمی استناد کنند.