چهارشنبه 13 شهریور 1398 1527

دکتر مسعود سلیمانی چهره تاثیر گذار حوزه بیوتکنولوژی

در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی اعضای هیات مدیره انجمن بیوتکنولوژی و کادر علمی و اجرایی این همایش، دکتر مسعود سلیمانی عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه و دانشمند فرهیخته کشورمان که در زندان آمریکا به سر می‌برد، به عنوان چهره تاثیر گذار حوزه بیوتکنولوژی انتخاب شد.

دکتر مسعود سلیمانی چهره تاثیر گذار حوزه بیوتکنولوژی

به پاس تلاش صادقانه علمی در درمان بیماران و پژوهش در حوزه هماتولوژی و تحقیق در حوزه خون و فرآورده ها و مشتقات خونی جایزه چهره تاثیر گذار زیست فناوری (جایزه زنده یاد کاظمی آشتیانی) دوره یازدهم را در مراسم اختتامیه این همایش که در روز سه شنبه دوازدهم شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن همایش های رازی برگزار گردید به دکتر مسعود سلیمانی اهدا نمودند.
دکتر مسعود سلیمانی دانشمند و پژوهشگر فرهیخته و برجسته کشورمان از یک سال پیش در بازداشت دولت ایالت متحده آمریکا به سر می برد.
پیش تر قرار بود این جایزه در آیین گشایش این همایش به خانواده دکتر سلیمانی اهدا شود که به دلیل درگذشت مادر وی اهدای این جایزه به مراسم اختتامیه موکول و به نماینده دانشگاه تربیت مدرس اهدا گردید.
«مسعود سلیمانی»، استاد تمام دانشکده علوم پزشکی دانشگاه حدود یک سال پیش به اتهام نقض تحریم های امریکا در یکی از فرودگاه های این کشور بازداشت شد.