چهارشنبه 6 شهریور 1398 2290

آئین بزرگداشت روز کارمند

به مناسبت روز کارمند از کارمندان نمونه و کارمندان تلاشگر شایسته تقدیر دانشگاه تجلیل بعمل آمد. این مراسم ششم شهریورماه با حضور اعضای هیأت رئیسه و کارمندان در سالن استاد مطهری برگزار شد.

آئین بزرگداشت روز کارمند

در این مراسم رییس دانشگاه با ایراد سخنانی با بیان اینکه فرهنگ کارمندان دانشگاه است که فرهنگ دانشگاه را می سازد، خاطر نشان کرد: اگر چه در نگاه نخست، دانشگاه با اساتید و دانشجویان آن معرفی می شود اما فرهنگ، سازه اصلی و چارچوب دانشگاه را کارمندان آن می سازند. اگر استقامت، اخلاق، مسئولیت پذیری، پشتیبانی و از خودگذشتگی بدنه کارمندی دانشگاه نباشد، دانشگاه به اهداف عالی خود دست نمی یابد.
دکتر احمدی افزود: نحوه برخورد کارمندان با استاد و دانشجو، بر روی آینده، دیدگاه ها و برنامه ریزی های آنان اثرگذار است و در نگاه آنها به زندگی مؤثر واقع می شود. نام یک کارمند خوب در ذهن استاد و دانشجو می ماند و رفتار پسندیده یک کارمند، به عنوان الگوی رفتاری در طول زندگی آنان ماندگار می شود.

 

آیین روز کارمند

رییس دانشگاه با اشاره به پروژه های عمرانی دانشگاه گفت: در شرایط فعلی کشور و دانشگاه، ما در حال انجام پروژه های عمرانی بزرگی هستیم که به جز بحث های طراحی، ساخت و ساز، تجهیز و ساماندهی که هزینه های بسیار دارد به پشتیبانی، ابتکار و نوآوری کارمندان نیاز داریم. تجربه نشان داده است که مدیران دانشگاه هر جا از ایده و خلاقیت کارمندان در بهبود فرایندها و افزایش کارایی استفاده کرده اند، اثرگذار بوده و امور سبک و تسهیل شده است.
وی اضافه کرد: در اجرای طرح تحول راهبردی دانشگاه نیز بار مسائل اجرایی بر دوش کارمندان است. این حامیان طرح بودند که برای ایجاد تغییر همت کردند و با طراحی و پیشنهاد بسته های موفقیت، بیش از 200 پروژه را در حوزه های مختلف برای استقرار طرح تحول ارائه کردند و محتوا و اجرای آنها را به عهده گرفتند. تاریخ و گذشته دانشگاه تربیت مدرس مدیون کارمندان فداکار آن است و آینده، رشد، اعتلا و تعالی آن نیز در دستان شماست.
رییس دانشگاه در پایان بر ضرورت ایجاد نوآوری و ابتکار در روال های اداری، کسب مهارت های IT و فناوری های اطلاعات و فراگیری زبان انگلیسی، توسط کارمندان تأکید کرد.

 

آیین روز کارمند

 

در آغاز این مراسم دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام رجایی و باهنر، روز کارمند را یک روز نمادین برای ارج نهادن به خدمات یکساله ی کارمندان برشمرد و گفت: هر روز، روز کارمند است اما در طول سال، تنها یک روز به پاس خدماتی که کارمندان ارائه می کنند از آنها تقدیر می شود. کارمندان در کنار اساتید و دانشجویان، اعضای خانواده بزرگ دانشگاه تربیت مدرس را تشکیل می دهند و هر کدام در حوزه ها و بخش های مختلف با انجام وظایف مخصوص به خود و هم افزایی و همدلی با یکدیگر موجب رشد و اعتلای دانشگاه می شوند.
دکتر موسوی در خصوص فرایند انتخاب کارمندان نمونه و تلاشگر شایسته تقدیر اظهار داشت: در ابتدا واحدها و دانشکده ها بر اساس شاخص هایی مانند کسب حداقل امتیاز 85 از ارزشیابی سالانه، رعایت ضوابط اداری و دارابودن سه سال سابقه خدمت، واجدین شرایط را در 3 سطح معرفی می کنند. امسال در مرحله نخست 538 نفر معرفی شدند که 113 نفر از آنها در مرحله دوم انتخاب و در نهایت پس از پالایش بعدی، 51 نفر شامل 19 نفر کارمند نمونه، 30 نفر کارمند تلاشگر شایسته تقدیر و 2 نفر کارمند نمونه از حوزه راهبردی دانشگاه، مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: در روش کنونی و در بحث ارزیابی، دو مسئله نادیده گرفته می شود که از سال آینده با اعمال تغییراتی در فرایند انتخاب، آنها را برطرف می کنیم. یکی از نکاتی که از آن غفلت شده، ارزیابی ارباب رجوع است. از سال آینده کسانی که خدمات اصلی کارمندان را دریافت می کنند در ارزیابی اثرگذار خواهند شد تا خدمات نادیده گرفته نشده و حق کارمندی ضایع نشود.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه در ادامه با اشاره به شرایط کشور، مشکلات بودجه و مدیریت هزینه های سنگین دانشگاه بر اهمیت درآمدزایی به عنوان یکی از اهداف اصلی طرح تحول راهبردی دانشگاه تأکید کرد و افزود: همه ی ما در بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی، اداری، آزمایشگاهی، ... موظف هستیم برای حل مشکلات مشارکت کنیم و در راستای کاهش هزینه ها و تبدیل دانش تولیده شده به ثروت، هر ایده، پیشنهاد، دیدگاه و راهکار مفید و راهگشایی که به ذهنمان می رسد، ارائه دهیم تا در نهایت با افزایش درآمد و کاهش وابستگی به درآمدهای دولتی، موجب رونق و ترقی دانشگاه شده و خود نیز از امکانات رفاهی و خدمات بهتری بهره مند شویم.
دکتر موسوی در پایان ابراز امیدواری کرد که رفتار هر یک از همکاران دانشگاهی چه کارمندان و چه اساتید باید به گونه ای باشد که نیاز به ارزیابی نداشته باشیم و با بکارگیری آموزه های فرهنگی و دینی در انجام وظایف خود و همچنین اتحاد، وفاق، همدلی و یکرنگی نه تنها در محضر وجدان خود سربلند باشیم بلکه همواره به تعالی و ارتقای دانشگاه بی اندیشیم.
در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایا از کارمندان نمونه و تلاشگر شایسته تقدیر دانشگاه تجلیل شد.
کارمندان تلاشگر شایسته تقدیر:
فاطمه ابوالفتحی (مدیریت حراست- حوزه ریاست)، محمد احمدی (مدیریت حراست- حوزه ریاست)، علی اصغر اکبری (دانشکده علوم انسانی)، عزیز اله اللهی (دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی)، غلامرضا امیر سلیمانی (دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی)، اکبر برسائی (دانشکده کشاورزی)، حسین پلمه (دانشکده مدیریت و اقتصاد)، سید ابراهیم حسینی (مدیریت حراست-حوزه ریاست)، مجید حق دوستی (معاونت دانشجویی)، علی خدابنده (دانشکده حقوق)، محمود خلجی (معاونت آموزشی)، منیرالسادات رازیان (معاونت پشتیبانی و منابع انسانی)، ولی رضایی حاجی کندی (معاونت فرهنگی و اجتماعی)، مریم رفیعی (معاونت آموزشی)، آیدین زمانلو (معاونت پژوهشی)، نسترن زمانی راد (معاونت پژوهشی)، علی صفریان (حوزه ریاست)، طاهره طاهری (معاونت دانشجویی)، سمیه کوهی (دانشکده علوم انسانی)، نفیسه لواسانی (دانشکده مهندسی صنایع و سیستم ها)، عوض محمدی (مدیریت حراست-حوزه ریاست)، شیرین مصیب زاده (معاونت آموزشی)، سحر معصوم زادگان (دفتر حقوقی)، سامان ملک آرائی (حوزه ریاست)، سید سعید موسویان (دانشکده علوم پزشکی)، سهراب نجاتی (دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی)، لیلا نجفی (معاونت پژوهشی)، رحمان نجفی (مدیریت حراست-حوزه ریاست) و مریم یزدانی (دانشکده فنی و مهندسی)
کارمندان نمونه:
سید بدرالدین احمدی (دانشکده هنر)، مرجان آزموده فرد (دانشکده کشاورزی)، سمیه باقری (دانشکده علوم پزشکی)، مجید پیوندی (دانشکده علوم اجتماعی)، طاهره حسینی (معاونت آموزشی)، صدیقه دباغی (معاونت پژوهشی)، وفا رفیعی (دانشکده علوم زیستی)، مهناز زمانیان (دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست)، محسن سخنی (دانشکده علوم ریاضی)، مرتضی سوری (حوزه ریاست)، نادر شجاعی (معاونت دانشجویی)، یوسف صادقی (مدیریت امور اداری)، مهناز غفاری (دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی)، موسی کاظم پور (معاونت فرهنگی و اجتماعی)، مرضیه کلائی (معاونت پشتیبانی و منابع انسانی)، مهدی کلیوند (معاونت پژوهشی)، فاطمه گنجینه باف (حوزه ریاست)، مریم مخدومی (معاونت پشتیبانی و منابع انسانی) و فرشته نجفی (دانشکده مهندسی مکانیک)
کارمندان نمونه حوزه راهبردی:
حمید عابد و محمد بنی اسد

 

آیین روز کارمند

 

 

آیین روز کارمند

 

 

آیین روز کارمند

 

 

آیین روز کارمند

 

 

آیین روز کارمند