سه‌شنبه 11 تیر 1398 966

بازدید رییس دانشگاه پیتست رومانی از دانشگاه

رییس دانشگاه پیتست کشور رومانی و هیأت علمی همراه روز شنبه یکم تیرماه با حضور در دانشگاه تربیت مدرس ضمن بازدید از دانشگاه با دکتر احمدی دیدار و گفتگو کرد.

بازدید رییس دانشگاه پیتست رومانی از دانشگاه

در این دیدار که با حضور Dr.Dumitru Chirlsan رییس دانشگاه پیتست و دکتر احمدی رئیس دانشگاه برگزار شد، دکتر سعیدی مدیر همکاری های علمی و بین المللی ضمن معرفی دانشگاه تربیت مدرس به تجربیات و تعاملات یکسال گذشته میان دو دانشگاه اشاره کرد و گفت: تجربه دیدار و رفت و آمد هیأت های دو دانشگاه در یکسال اخیر و بازخوردهای دریافتی نشان از تمایل دانشگاه به ادامه همکاری به خصوص در رشته های علوم انسانی و حقوق دارد.
در این نشست رییس دانشگاه پیتست ضمن حمایت از پیشنهاد دانشگاه تربیت مدرس در زمینه همکاری در رشته های علوم انسانی و حقوق، به وجود یک مجموعه خودروسازی در شهر پیتست اشاره و نسبت به گسترش همکاری در رشته های مهندسی مکانیک و فیزیک ابراز تمایل کرد.
دکتر احمدی در ادامه این جلسه با تایید سخنان Dr.Chirlsan بر لزوم اطلاع رسانی کافی به اعضای هیأت علمی در خصوص زمینه های همکاری برای بهره برداری مناسب از تمامی ظرفیت های موجود تأکید کرد.
رییس دانشگاه پیتست در بخش دیگری از بازدید خود در دانشکده علوم انسانی حضور یافت و با رییس، اعضای هیأت رئیسه و مدیران برخی از گروه های آموزشی دانشکده ملاقات کرد. در این جلسه زمینه های همکاری مشترک مابین دانشگاه پیتست و دانشکده علوم انسانی بررسی و مقررشد از تجربیات فراوان دانشگاه پیتست در زمینه بهره مندی از تسهیلات اتحادیه اروپا برای پروژه های مشترک به ویژه برنامه اراسموس پلاس استفاده و کارگاهی در این زمینه توسط Dr. Georgeta Chirlsan ارائه شود.
هیأت دانشگاه پیتست رومانی در ادامه از دانشکده علوم پایه و آزمایشگا های آن دیدن کرد و در نشست مشترک با دانشجویان و اعضای هیأت علمی این دانشکده بر ایجاد زمینه های همکاری به خصوص در رشته فیزیک تأکید کرد. Dr.Chirlsan همچنین با حضور در دانشکده علوم ریاضی و دیدار با رئیس و اعضای هیأت رئیسه، زمینه  همکاری های مشترک را بررسی کرد.