دوشنبه 3 تیر 1398 618

راه اندازی مجدد واحد اورژانس و فوریت‌های مرکز بهداشت و درمان دانشگاه

مدیر مرکز بهداشت و درمان با اعلام خبر راه اندازی مجدد واحد اورژانس و فوریت‌های مرکز بهداشت و درمان دانشگاه گفت: واحد اورژانس دانشگاه از اول تیرماه جاری فعالیت خود را بطور آزمایشی آغاز کرده است و امیدواریم با رفع و اصلاح برخی مشکلات موجود، این واحد از روز هشتم تیر بطور رسمی راه اندازی شود.

راه اندازی مجدد واحد اورژانس و فوریت‌های مرکز بهداشت و درمان دانشگاه

دکتر معصومه منصوری در تشریح نحوه فعالیت و ساعت کار واحد اورژانس اظهار داشت: این واحد از ساعت 8 صبح تا 18 به بیماران اورژانسی، خدمات درمانی ارائه می دهد. بیمارانی که داخل دانشگاه و یا محوطه دچار مشکلات اورژانسی می شوند می توانند در تماس با واحد اورژانس و یا مراجعه حضوری از خدمات آن استفاده کنند. این واحد از پذیرش بیماران سرپایی معذور است و این افراد باید به درمانگاه دانشگاه مراجعه کنند.
مدیر مرکز بهداشت و درمان به بازدید خود از محل واحد اورژانس و بررسی برخی مشکلات موجود اشاره کرد و گفت: با راه اندازی مجدد واحد اورژانس و طی بازدید کامل از محل، برخی مشکلات شناسایی و برای رفع و اصلاح آنها در دوره ی فعالیت آزمایشی اقدام لازم به عمل خواهد آمد تا بدون نقص وارد مرحله فعالیت رسمی شود. در خصوص پرسنل جدید این واحد نیز، 3 کارشناس اورژانس پس از فعالیت آزمایشی و انجام بررسی های لازم، در صورت پشت سرگذاشتن موفقیت آمیز مراحل راستی آزمایی، به عنوان پرسنل دائمی این واحد به همکاری خود با دانشگاه ادامه می دهند.
وی ضمن قدردانی از مساعدت و توجه دکتر موسوی معاون پشتیبانی دانشگاه در راستای رفع مشکلات مالی و اداری پرسنل واحد اورژانس تصریح کرد: واحد اورژانس دانشگاه در یکسال و نیم آغاز به کار خود، بطور قابل قبولی فعالیت کردٰ اما با بروز تأخیر در پرداخت های مالی و حقوق پرسنل این واحد، آنها از ادامه همکاری با دانشگاه انصراف دادند و فعالیت واحد متوقف شد. با پیگیری مرکز بهداشت و درمان دانشگاه و بنا به ضرورت و اهمیت وجود واحد اورژانس و فوریت‌های درمانی برای دانشگاهیان، معاونت پشتیبانی جهت رفع مشکلات اداری- مالی و پرداخت منظم و ماهیانه حقوق پرسنل این واحد، قول همکاری داد. امیدوارم که با پشتیبانی مداوم دکتر موسوی، فعالیت این واحد ضروری، قطع نشود و بتواند خدمتگذار خانواده دانشگاهیان تربیت مدرس باشد.
گفتنی است در صورت نیاز به دریافت خدمات درمانی واحد اورژانس و فوریت‌های مرکز بهداشت و درمان دانشگاه می توانید با شماره 4030 تماس حاصل نمایید.