یکشنبه 26 خرداد 1398 1190

دعوت سازمان ملل از دانشگاه برای شرکت در نشست "عدالت ترمیمی"

دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل، از دکتر محمد فرجیها عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس برای شرکت در نشست گروه تخصصی "عدالت ترمیمی" که 27 تا 29 خردادماه جاری در بانکوک برگزار می شود، دعوت کرد.

دعوت سازمان ملل از دانشگاه برای شرکت در نشست

دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل در راستای اجرای قطعنامه شورای اقتصادی و اجتماعی این سازمان با عنوان اصول اساسی کاربرد برنامه های عدالت ترمیمی در امور کیفری مصوب سال 2002، نشست گروه تخصصی عدالت ترمیمی را با موضوع (بازنگری در کتاب راهنمای سازمان ملل در خصوص برنامه های عدالت ترمیمی) برگزار می کند.
این نشست تخصصی با حضور 20 تن از حقوقدانان، جرم شناسان، کارشناسان عدالت کیفری و اندیشمندان حوزه عدالت ترمیمی از کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، برزیل، شیلی، هلند، ایرلند، نیجریه، آفریقای جنوبی و ایران از 17 تا 19 ژوئن برابر با 27 تا 29 خردادماه جاری در شهر بانکوک تایلند برگزار می شود.
در نشست گروه تخصصی عدالت ترمیمی که با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون محتوای قطعنامه سازمان ملل و بازنگری در سرفصل کتاب راهنمای عدالت ترمیمی برگزار می شود، دکتر محمد فرجیها دانشیار دانشکده حقوق و مدیر گروه حقوق کیفری و جرم شناسی دانشگاه حضور دارد.
گفتنی است، گروه حقوق کیفری و جرم شناسی دانشکده حقوق دانشگاه تاکنون میزبان دو همایش بین المللی دوسالانه در حوزه عدالت ترمیمی در سال های 95 و 97 با حضور بیش از 40 صاحب نظر از دانشگاه های معتبر جهان بوده است. دانشکده حقوق دانشگاه همچنین برگزاری سومین همایش بین المللی عدالت ترمیمی خرداد ماه سال 99 را در دستور کار خود دارد.