چهارشنبه 28 فروردین 1398 2260

گزارشی از وضعیت بودجه دانشگاه در سال 98 و نحوه تنظیم آن

نشست شوراي اداري و مالي دانشگاه، 25 فروردین ماه با حضور اعضای آن در سالن شورا برگزار شد.

گزارشی از وضعیت بودجه دانشگاه در سال 98 و نحوه تنظیم آن

در این نشست دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی گفت: بودجه سال 98 تا پایان فروردین ماه به همه واحدها ابلاغ می شود تا بر اساس آن تصمیم گیری ها صورت گیرد. کلیت بودجه در سایت معاونت پشتیبانی قرار خواهد گرفت و نسبت تخصیص بودجه به هر واحد و معاونت در آنجا به صورت روشن نمایش داده می شود.
وی گفت: برخی از موارد مانند پرداخت قبوض آب و برق، حقوق، خوابگاه و غذای دانشجویی در اولویت و جزء آیتم های قطعی می باشد و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، باید صرفه جویی در اولویت برنامه های دانشگاه قرار گیرد.
وی با اشاره به نحوه ارزشیابی کارکنان خاطر نشان کرد: حدود 93 درصد مدیران، ارزشیابی ها را مانند سال های گذشته تکمیل کردند که به آنها عودت داده می شود و هدف ما ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی نیروی انسانی می باشد.
در ادامه غلامرضا خاکسار مدیر امور مالی دانشگاه در خصوص بخشی از فعالیت های مالی دانشگاه در سال 97 و نحوه عملکرد امور مالی توضیحاتی را عنوان کرد.
وی از روسای دانشکده ها خواست تا 28 فروردین ماه صورت مغایرت بانکی خود را ارسال کنند تا بر اساس آن لیست به دیوان محاسبات ارسال شود.
در ادامه ایرج خاکپور مدیر امور اداری دانشگاه از متمرکز شدن خریدهای عمومی دانشگاه خبر داد و گفت: خرید های پژوهشی کماکان از سوی معاونت پژوهشی صورت می گیرد و خریدهای عمومی در حال حاضر متمرکز خواهد شد.
وی در خصوص بازنشستگی کارکنان گفت: ما در سال جاری 52 بازنشسته از میان کارمندان خواهیم داشت که 41 نفر از آنها قطعا بازنشسته هستند و 10 نفر از آنها به دلیل شرایط ایثارگری و مدرک در مرحله استعلام هستند. تعداد بازنشستگی اعضای هیات علمی نیز در سال جاری 12 نفر خواهد بود.
رسول اندایش مدیر تشکیلات و بهبود روش ها در ادامه این نشست از استقرار نسخه 5 نرم افزار مکاتبات اداری خبر داد و گفت: تا 25 اردیبهشت ماه نسخه جدید کاملا جایگزین نسخه قبلی خواهد شد و در حال حاضر دوره های آموزشی آشنایی با نسخه جدید، برای همکاران، رابطان و ثبت کنندگان نامه ها در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: نسخه جدید نرم افزار چارگون با تمامی مرورگرها قابل استفاده است و در خصوص نسخه موبایل آن نیز با توجه به هزینه مربوطه تصمیم گرفته خواهد شد.
در ادامه محمد خجسته ، معاون دفتر برنامه و بودجه در خصوص بودجه دانشگاه در سال 98 گزارشی ارائه کرد.
وی تصریح کرد: با وجود تخصیص صد درصدی بودجه دانشگاه در سال 97، هنوز بخشی از بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه به دانشگاه پرداخت نشده که باعث ایجاد مشکلاتی در امور مالی شده است.
وی گفت: با توجه به شرایط مالی و بودجه ای دولت، دانشگاه بودجه سال 98 را به صورت انقباضی بسته است و بودجه ای که امسال تنظیم و به واحدها ابلاغ می شود بدون اعمال کسری ها می باشد.
وی در خصوص بودجه بخش های مختلف پژوهشی، آموزشی، دانشجویی ، اداری و مالی و عمرانی و نیز میزان افزایش آن نسبت به سال قبل توضیحاتی را عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد: برای ساخت فاز دوم دانشکده پزشکی هر سال اعتباری در نظر گرفته می شود تا پایدار بماند و در حال حاضر اولویت، ساخت دانشکده علوم زیستی و مدیریت و اقتصاد است.
در ادامه معاونان اداری و مالی دانشکده ها در خصوص مسائل و مشکلات جاری دانشگاه در این حوزه مطالبی را عنوان کردند.