حسابداری


 

معرفی

گروه حسابداری دانشگاه تربیت مدرس در سال 1360 آغاز به کار خود را آغاز نمود و اولین دوره مدرسی خود را با حضور 7 دانشجو برگزار نمود. دانشجویان در این دوره بر اساس برنامه مصوب درسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌گذرانند. اولین گروه فارغ‌التحصیلان این گروه در سال 1365 موفق به اخذ دانش‌نامه مدرسی گردیدند. در سال‌های بعد پذیرش دانشجو ادامه داشت. در سال 1368 نیز اولین دوره دکترای حسابداری در دانشگاه برگزار شد. گروه حسابداری در دو مقطع كارشناسی ارشد و دكتری دانشجو می‌پذیرد و تاکنون بیش 150 فارغ‌التحصیل داشته است. فارغ‌التحصیلان این رشته علاوه بر عضویت در هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، در کلیه سازمان‌های تجاری، تولیدی، خدماتی، دولتی و مؤسسات حسابرسی، بورس اوراق بهادار و مراکز مشاوره مالی و سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری در سراسر کشور نیز از اهمیت و جایگاه عالی و ممتازی برخوردار می‌باشند. این گروه در حال حاضر در دو مقطع كارشناسی ارشد و دکترای حسابداری دانشجو می‌پذیرد. فعالیت‌های گروه حسابداری:

  • فعالیت‌های آموزشی و به هنگام سازی محتوای آموزشی گروه حسابداری
  • مشارکت فعال در همایش‌های ملی و بین‌المللی حسابداری و مالی
  • همكاری با سازمان‌ها و انجمن‌های علمی مانند جامعه حسابداران رسمی ایران، انجمن حسابداری ایران و انجمن حسابداران خبره ایران.
  • فعالیت‌های پژوهشی و ارائه و چاپ مقالات معتبر علمی در ژورنال‌های معتبر ملی و بین‌المللی
  • اجرای طرح‌های پژوهشی درزمینهٔ سیستم‌های حسابداری، مالی و بودجه در سطح سازمانی و ملی
  • تألیف و تصنیف کتب تخصصی و مرتبط با رشته حسابداری

مقاله در مجله
كل ساير علمي
ترويجي
علمي
پژوهشي
بين المللي ISC ISI
256 52 4 191 2 159 4

مقاله در همایش
كل ساير شركت در همايش سخنراني كليدي ملي خارجي
بين المللي
داخلي
بين المللي
17 0 0 0 8 0 9

خدمات اجرايي فرصت مطالعاتي ساير فعاليت‌ها اختراع و ابداع بررسي،نقد، ويرايش و تصحيح كتاب ترجمه كتاب تاليف و تصنيف كتاب گزارش علمي
27 0 54 0 0 3 10 1


فهرست دروس مصوب دوره دکتری و ارشد حسابداری