• حقوق خصوصی
    مدیر گروه
    دکتر ابراهیم عزیزی

آمار و اطلاعات

گروه حقوق خصوصی

گروه حقوق خصوصی دانشگاه تربیت مدرس در دو مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.
هدف از دوره کارشناسی‌ارشد حقوق خصوصی، تقویت بنیه علمی و دانش عمومی دانشجویان درخصوص موضوعات پایه و کلیدی حقوق خصوصی است. در این دوره سعی می‌شود با بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی و بینش حقوقی دانش آموختگان مقطع کارشناسی حقوق در حوزه‌های مرتبط با حقوق خصوصی، زمینه علمی لازم برای فعالیت تخصصی دانش آموختگان این مقطع در مشاغل حرفه‌ای مانند وکالت، قضاوت و مشاوره فراهم شود. علاوه بر این، در این دوره سعی می‌شود با آموزش روش تحقیق و تقویت قدرت استنباط و تجزیه و تحلیل مسائل حقوقی، ابزارهای علمی لازم برای ورود علاقمندان به حوزه فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی نیز تأمین شود.
در مقطع دکتری حقوق خصوصی نیز که موضوعات مرتبط با روابط خصوصی اشخاص، به صورت عمیق‌تر و تخصصی‌تر مورد بررسی قرار می‌گیرد ، اهداف متعددی دنبال می‌شود. اهداف اصلی این دوره عبارتند از: تربیت پژوهشگران و محققان علاقمند به مطالعات حقوق خصوصی، تربیت کادرآموزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی کشور و تکمیل اطلاعات و تقویت بینش حقوقی مشاوران حقوقی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، قضات دادگستری.
با توجه به تنوع دروس مطرح شده در گروه حقوق خصوصی که عمدتاً شامل موضوعات مبتلا به اشخاص خصوصی در جامعه می‌شود، دانش آموختگان این گروه، آمادگی بیشتری برای اشتغال در فعالیت‌های حرفه‌ای، همچنین فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی خواهند داشت.