گرین متریک

 

هر ساله از سال 2010 میلادی، رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی "گرین متریک" توسط دانشگاه دولتی اندونزی (Universitas Indonesia) انجام می‌شود. این رتبه بندی با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست‌های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های جهان راه‌اندازی شده است و از 6 شاخص کلیدی زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، پسماند، آب، حمل و نقل و آموزش برای رتبه بندی موسسات آموزش عالی استفاده می‌کند. ارائه داده های عددی مربوط به شاخص‌های فوق می تواند تصویری از تعهد دانشگاه به سبز شدن و اعمال سیاست های سازگار با محیط زیست را برای حمایت از پایداری ارائه دهد. در نهایت، امتیازات حاصله محاسبه و رتبه دانشگاه در میان دانشگاههای شرکت کننده در ماه دسامبر (آذر - دی) هر سال تعیین می گردد.
به منظور حضور در این عرصه بین‌المللی و همچنین بهبود وضعیت توسعه پایدار دانشگاه، در شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس تصمیم بر حضور در این سیستم رتبه‌بندی گرفته شد و در نهایت به ثبت اولین حضور دانشگاه در این رتبه بندی در سال جاری منجر گردید.
در رتبه بندی امسال که 84 کشور در آن حضور داشتند، دانشگاه تربیت مدرس در اولین حضور خود موفق به کسب رتبه 580 از بین 912 دانشگاه از سراسر جهان، رتبه 4 در بین 14 دانشگاه منطقه 1 کشور (پس از دانشگاه‌های الزهرا، تهران و شریف) و رتبه 24 در میان 44 دانشگاه شرکت کننده از کشورمان گردید. (لینک نتایج رتبه بندی: http://greenmetric.ui.ac.id/overall-rankings-2020)

رتبه‌بندی گرین متریک سال 2021

ارتباط با ما

آدرس:

دانشگاه تربیت مدرس، دفتر فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی، دفتر مدیریت سبز
صندوق پستی: 111-14115

تلفن و دورنگار:

82884028
82883757

ایمیل:

sdgm@modares.ac.ir

آمار بازدید:

کل بازدیدها: 578
افراد آنلاین: 1