سه‌شنبه 14 اسفند 1397 627

بازدید هیات آکادمیک دانشگاه ساپینزا ایتالیا از دانشگاه

نمایندگان دانشگاه ساپینزا ایتالیا ضمن بازدید از دانشگاه تربیت مدرس، بر لزوم اجرایی شدن تفاهم نامه منعقد شده در سال 2015 و توسعه همکاری ها تأکید کردند.

بازدید هیات آکادمیک دانشگاه ساپینزا  ایتالیا از دانشگاه

دکتر کارلو چروتی معاون همکاری های بین المللی دانشگاه ساپینزا ایتالیا و دکتر گرازییلا گاگلیئون رئیس بخش تبادل این دانشگاه سیزدهم اسفندماه ضمن بازدید از دانشگاه تربیت مدرس، در نشستی مشترک با حضور دکتر شجاع الساداتی (رئیس واحد بین الملل)، دکتر سعیدی (مدیر همکاری های علمی بین¬المللی دانشگاه)، دکتر ضمیر (معاون واحد بین¬الملل) و دکتر مهدوی نژاد (عضو هیات علمی دانشکده هنر) شرکت کردند.
در ابتدای این نشست دکتر سعیدی به معرفی دانشگاه پرداخت و با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با دانشگاه ساپینزا در سال 2015، بر لزوم همکاری در راستای اجرایی شدن سند منعقد شده و توسعه تعاملات در قالب برنامه اراسموس پلاس تأکید کرد.
در ادامه دکتر چروتی توضیحاتی در خصوص دانشگاه ساپینزا ارائه داد و گفت: دانشگاه ساپینزا از بهترین دانشگاه های دولتی ایتالیا است و تعدادی از نو بلیست ها جز مجموعه این دانشگاه می باشند. جایگاه این دانشگاه در نظام های رتبه بندی جهانی نیز قابل قبول است. این دانشگاه دارای 2000 دانشجوی خارجی است که 200 دانشجو از ایران در دانشگاه ساپینزا مشغول به تحصیل هستند.
وی با اشاره به این مطلب که دانشگاه ساپینزا علاقمند به همکاری در حوزه Mobility می¬باشد، در خصوص همکاری در قالب مدرک دوگانه و همکاری اساتید دانشگاه تربیت مدرس با دانشگاه ساپینزا اعلام آمادگی و توضیحاتی ارائه کرد. طرف ایتالیایی همچنین پیشنهاد نمود برنامه اجرایی برای تفاهم نامه منعقد شد امضا گردد و شرایط اعزام استادان دانشگاه ساپینزا به دانشگاه تربیت مدرس را نیز برشمرد.
در این نشست مشترک دکتر ضمیر در خصوص درخواست ادامه تحصیل دانشجویی از دانشگاه مذکور در حوزه باستان شناسی و دکتر مهدوی نژاد نیز موارد همکاری مشخص طرفین در حوزه معماری را مطرح کرد. دکتر شجاع الساداتی نیز از آمادگی دانشگاه در زمینه تبادل دانشجو خبر داد.